In een uiterst vermakelijke heenwedstrijd speelden Manchester City en Paris Saint-Germain in Parijs met 2-2 gelijk. Het foutenfestival zorgde er echter wel voor dat de return er nog toe doet. Wat heet: zowel PSG als Manchester City bereikte nog nooit de halve finales van de Champions League en dus belooft het een zeer interessante ontmoeting te worden.
PSG won de laatste twee uitduels, waaronder een knappe 1-2 zege op bezoek bij Chelsea. In zeven van de laatste negen uitwedstrijden kwam de ploeg van Laurent Blanc tot scoren en het heeft met Zlatan Ibrahimovic – in de competitie al goed voor dertig goals – een spits in vorm in huis. Manchester City heeft de laatste vier partijen in de Champions League niet verloren en heeft aan een 0-0 gelijkspel genoeg. Dat is precies de uitslag van de laatste thuiswedstrijd, die tegen Dinamo Kiev werd afgewerkt.
City scoorde in zeven van de laatste acht CL-thuisduels minstens één keer en in zes van de laatste acht wedstrijden in die reeks vielen er meer dan 2,5 goals in totaal. Of dat ditmaal weer gaat gebeuren, betwijfel ik. De thuisclub zal alles op de defensie gooien en via Agüero hopen op een trefzekere counter.
Van de vijf goals die PSG deze jaargang incasseerde, kwamen er twee van de voet van City-spelers. Van alle overgebleven kwartfinalisten zijn de Parijzenaars de minst gepasseerde ploeg. Cijfers die het duel er alleen maar aantrekkelijker op maken. Hoewel de uitclub op papier een beter elftal heeft staan, vermoed ik dat het elftal van Manuel Pellegrini in het Etihad Stadium stand gaat houden: 1-1.
Gelieve Inloggen of een account aanmaken om deel te nemen aan het gesprek.