Half Time/Full Time

Hoe presteren clubs in de eredivisie bij Half Time/Full Time

Een populaire vorm van wedden zijn de Half Time/Full Time weddenschappen, ook wel bekend als 1e Helft Resultaat en 2de Helft Resultaat.

Als we kijken naar de afgelopen zeven jaar hoe de clubs uit de eredivisie presteren als een wedstrijd zou eindigen bij rust, staat opnieuw de traditionele top-3 op het podium.

Ajax stond in de rust bij 135 van hun 229 duels op voorsprong. Het stond 69 keer gelijk en 25 maal gingen de Amsterdammers met een achterstand de kleedkamers in. Dat is goed voor een gemiddelde van 2,07 punten bij rust.

Belangrijk is om in de onderstaande tabel naar het aantal punten per wedstrijd (PPG) te kijken, om te interpreteren welke clubs het beste scoren bij Half Time/Full Time.

Zo pakte Willem II in de afgelopen zeven seizoenen tijdens de rust meer punten (281) dan bijvoorbeeld sc Heerenveen (273). Toch degradeerde de ploeg uit Tilburg het afgelopen seizoen en speelt het nu minimaal een jaar in de Keuken Kampioen Divisie.

Inzetten op een gelijk spel van NEC bij rust (47% kans) of een achterstand bij rust voor Go Ahead Eagles (41% kans) lijken het meest interessant.
Opmerkelijk is ook de stand van Heracles Almelo op de onderstaande ranglijst, want ondanks de degradatie van afgelopen seizoen staat het nog steeds op een keurige 10de plaats.

Waar zogeheten value zit bij het inzetten op Half Time/Full Time weddenschappen, is onder meer op gelijke spelen van NEC bij rust (48 van de 102) en een achterstand bij rust voor Go Ahead Eagles (28 van de 68), uiteraard afhankelijk van de ploegen waartegen ze spelen.

Hoe presteren de clubs in de eredivisie als alleen de eerste helft (Half Time) telt?

Vatten we het een en ander samen in een tabel dan ziet dat er als volgt uit:

# Club Duels Winst Gelijk Verlies Voor Tegen DS Punten PPG
1Ajax2291356925272722004742,07
2PSV2301187438233991344281,86
3Feyenoord2299288392191181013711,62
4AZ Alkmaar229879745206132743651,59
5Vitesse230839156176134423461,50
6FC Utrecht22976936015314493241,41
7FC Twente196578752136117192581,32
8FC Groningen230659075130135-52851,24
9Willem II230668381138166-282811,22
10Heracles Almelo230638978131161-302781,21
11sc Heerenveen230628682148180-322731,19
12Sparta Rotterdam16241665585116-311891,17
13SBV Excelsior13632594581106-251551,14
14Fortuna Sittard12832494778104-261451,13
15NEC Nijmegen1022248325073-231141,12
16ADO Den Haag196477673114169-552171,11
17PEC Zwolle230568292121182-612501,09
18RKC Waalwijk942234385176-251001,06
19Go Ahead Eagles681525283052-22701,03
20De Graafschap681523303363-30681,00
21FC Emmen942322494289-47910,97
22VVV-Venlo1282451535799-421230,96
23SC Cambuur681229273670-34650,96
24Roda JC1021842424581-36960,94
25NAC Breda681226302855-27620,91
Totaal413612751579127227932793-054281,31

Iets anders is het overzicht als we kijken naar de eindstand in de eredivisie over de afgelopen zeven seizoenen als alleen tweede helften hadden meegeteld voor de ranglijst. Opnieuw vinden we Ajax terug op de eerste plaats. PSV op twee en Feyenoord op de derde plek. De traditionele top drie dus.

AZ schuurt hier tegen aan. Een beeld wat we eigenlijk al jaren zien. Dat er nog geen verbetering in zit heeft vooral te maken met het magere seizoen van afgelopen jaar.

Ranglijst eredivisie als alleen tweede helften tellen

# Club Duels Winst Gelijk Verlies Voor Tegen DS Punten PPG
1Ajax22915445303641022625062,21
2PSV23013763303221261964752,07
3Feyenoord22911960502701321384171,82
4AZ Alkmaar2291165954254157974121,80
5FC Utrecht2291005475226166603551,55
6Vitesse230768569201168333171,38
7sc Heerenveen230786488186200-143021,31
8Heracles Almelo230757580195211-163001,30
9FC Groningen230737780163173-102961,29
10NEC Nijmegen1023426425780-231281,25
11PEC Zwolle230677192167210-432721,18
12FC Emmen942924417196-251111,18
13FC Twente196507076135193-582201,12
14ADO Den Haag196526183128185-572171,11
15Roda JC1022730455794-371111,09
16Sparta Rotterdam162415269111161-501751,08
17Fortuna Sittard12833395687153-661381,08
18Willem II230558095143225-822451,07
19VVV-Venlo12832366092160-681321,03
20De Graafschap681718334478-34691,01
21RKC Waalwijk942325464990-41941,00
22SBV Excelsior13632386683149-661340,99
23NAC Breda681520334276-34650,96
24SC Cambuur681616365079-29640,94
25Go Ahead Eagles681615373972-33630,93
Totaal413614671203146635363536-056181,36

Wat verder opvalt is dat het gemiddeld aantal punten dat deze teams behaalden in de tweede helft hoger ligt ten opzichte van de eerste helft. Ajax springt daar met 2,21 punten per duel bovenuit, omdat de ploeg altijd voor de winst speelt.

De liefst 95 nederlagen voor Willem II zijn eveneens opvallend, net als de keurige positie van FC Emmen, die het in de eerste helft een stuk slechter doet. Voor Vitesse en FC Twente geldt precies het omgekeerde. Beide ploegen behalen in de eerste helft gemiddeld meer punten per duel dan in de tweede helft.

Wat we verder nog zien op basis van bovenstaande data is dat eredivisieclubs veel vaker een 2e helft winnen (of verliezen) dan een 1e helft (1275 om 1467). Als je dan toch moet inzetten...

We hopen je aan de hand van deze data weer een stukje op weg te hebben geholpen om de bookmakers te verslaan.

Bookmakers

Lees ook

Nooit gewonnen wedstrijden
Bet365 Bet Builder
Gokken op voetbal
Lees alle artikelen
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares