Half Time/Full Time

Hoe presteren clubs in de eredivisie bij Half Time/Full Time

Een populaire vorm van wedden zijn de Half Time/Full Time weddenschappen, ook wel bekend als 1e Helft Resultaat en 2de Helft Resultaat. Als we kijken naar hoe de clubs uit de eredivisie presteren als een wedstrijd zou eindigen bij rust, staat opnieuw de traditionele top-3 op het podium.

Ajax stond zo in liefst 94 van hun 172 duels sinds 2015/16 bij rust op voorsprong, 59 keer gelijk en 19 maal op achterstand. Dat is goed voor een gemiddelde van 1,98 punten bij rust.

Belangrijk is om in de onderstaande tabel naar het aantal punten per wedstrijd (PPG) te kijken, om te interpreteren welke clubs het beste scoren bij Half Time/Full Time.

Inzetten op gelijke spelen van FC Groningen bij rust (72 van de 173) of een achterstand bij rust voor FC Emmen lijken het meest interessant
Zo pakte sc Heerenveen in de afgelopen vijfenhalf jaar namelijk meer punten (207) dan FC Twente (169), maar de ploeg uit Enschede speelde in die periode ook een jaar in de Keuken Kampioen Divisie. Opmerkelijk is ook de stand van FC Emmen op de onderstaande ranglijst, want de vijf ploegen boven hen, spelen op dit moment allemaal een niveau lager.

Waar zogeheten value zit bij het inzetten op Half Time/Full Time weddenschappen, is onder meer op gelijke spelen van FC Groningen bij rust (72 van de 173) en een achterstand bij rust voor FC Emmen, uiteraard afhankelijk van de ploeg waartegen ze spelen.

Hoe presteren de clubs in de eredivisie als alleen de eerste helft (Half Time) telt?

Vatten we het een en ander samen in een tabel dan ziet dat er als volgt uit:

# Club Duels Winst Gelijk Verlies Voor Tegen DS Punten PPG
1Ajax172945919194601343411,98
2PSV 173886124171651063251,88
3Feyenoord17273702916883852891,68
4AZ Alkmaar17169683415297552751,61
5Vitesse17365713714189522661,54
6FC Utrecht171596943116105112461,44
7FC Groningen1735172501029482251,30
8Willem II173535961110127-172181,26
9Heracles Almelo173506261104130-262121,23
10FC Twente139356440918831691,22
11sc Heerenveen173496064124147-232071,20
12SBV Excelsior13632594581106-251551,14
13PEC Zwolle173466067102136-341981,14
14Fortuna Sittard711826274761-14801,13
15ADO Den Haag173416864105146-411911,10
16Sparta Rotterdam1052441405588-331131,08
17VVV-Venlo1052240434881-331061,01
18De Graafschap681523303363-30681,00
19RKC Waalwijk37910181932-13371,00
20Go Ahead Eagles34712151530-15330,97
21NEC Nijmegen681230262650-24660,97
22Roda JC1021842424581-36960,94
23SC Cambuur34613151535-20310,91
24NAC Breda681226302855-27620,91
25FC Emmen711615403174-43630,89

Heel anders is de ranglijst niet als we kijken naar de eindstand in de eredivisie over de afgelopen 5,5 seizoenen als alleen tweede helften hadden meegeteld voor de ranglijst. Opnieuw Ajax op één, PSV op twee en Feyenoord op drie.

Wat wél opvalt is dat het gemiddeld aantal punten dat deze teams behaalden in de tweede helft hoger ligt ten opzichte van de eerste helft.

Ranglijst eredivisie als alleen tweede helften tellen

# Club Duels Winst Gelijk Verlies Voor Tegen DS Punten PPG
1Ajax1721163620285792063842,23
2PSV1731015319247911563562,06
3Feyenoord172854839204108963031,76
4AZ Alkmaar171824841186121652941,72
5FC Utrecht171724257174133412581,51
6Heracles Almelo173605756158161-32371,37
7Vitesse173586352164130342371,37
8sc Heerenveen17361516114914902341,35
9NEC Nijmegen682613294351-8911,34
10FC Groningen173535961123134-112181,26
11FC Emmen712219305472-18851,20
12ADO Den Haag173515270118160-422051,18
13PEC Zwolle173505271130169-392021,17
14VVV-Venlo10529314576120-441181,12
15Willem II173426467110159-491901,10
16Roda JC1022730455794-371111,09
17FC Twente139344956100147-471511,09
18Sparta Rotterdam10526344578112-341121,07
19De Graafschap681718334478-34691,01
20SBV Excelsior13632386683149-661340,99
21Fortuna Sittard7116203547100-53680,96
22NAC Breda681520334276-34650,96
23RKC Waalwijk37710201946-27310,84
24Go Ahead Eagles3467211743-26250,74
25SC Cambuur3466221844-26240,71

Ajax springt daar met 2,23 punten per duel bovenuit, omdat de ploeg altijd voor de winst speelt. De liefst 71 nederlagen voor PEC Zwolle zijn eveneens opvallend, net als de keurige positie van FC Emmen, die het in de eerste helft juist niet goed doen.

We hopen je aan de hand van deze data weer een stukje op weg te hebben geholpen om de bookmakers te verslaan.

0
Shares