Half Time/Full Time

Hoe presteren clubs in de eredivisie bij Half Time/Full Time

Een populaire vorm van wedden zijn de Half Time/Full Time weddenschappen, ook wel bekend als 1e Helft Resultaat en 2de Helft Resultaat. Als we kijken naar hoe de clubs uit de eredivisie presteren als een wedstrijd zou eindigen bij rust, staat opnieuw de traditionele top-3 op het podium.

Ajax stond zo in liefst 111 van hun 195 duels sinds 2015/16 bij rust op voorsprong, 62 keer gelijk en 22 maal op achterstand. Dat is goed voor een gemiddelde van 2,03 punten bij rust.

Belangrijk is om in de onderstaande tabel naar het aantal punten per wedstrijd (PPG) te kijken, om te interpreteren welke clubs het beste scoren bij Half Time/Full Time.

Inzetten op gelijke spelen van FC Groningen bij rust of een achterstand bij rust voor PEC Zwolle lijken het meest interessant.
Zo pakte Heracles Almelo in de afgelopen zesenhalf jaar namelijk meer punten (242) dan FC Twente (197), maar de ploeg uit Enschede speelde in die periode ook een jaar in de Keuken Kampioen Divisie.

Opmerkelijk is ook de stand van FC Emmen op de onderstaande ranglijst, want de directe ploegen boven hen, speelden de afgelopen jaren toch voornamelijk een niveau lager.

Waar zogeheten value zit bij het inzetten op Half Time/Full Time weddenschappen, is onder meer op gelijke spelen van FC Groningen bij rust (83 van de 196) en een achterstand bij rust voor PEC Zwolle (79 van de 196), uiteraard afhankelijk van de ploeg waartegen ze spelen.

Hoe presteren de clubs in de eredivisie als alleen de eerste helft (Half Time) telt?

Vatten we het een en ander samen in een tabel dan ziet dat er als volgt uit:

# Club Duels Winst Gelijk Verlies Voor Tegen DS Punten PPG
1Ajax1951116222225661593952,03
2PSV 196996631193791143631,85
3Feyenoord19579813518697893181,63
4AZ Alkmaar195787938173109643131,61
5Vitesse196748042157103543021,54
6FC Utrecht195677850134118162791,43
7FC Groningen19655835811010642481,27
8Willem II196596869120142-222451,25
9Heracles Almelo196577168116140-242421,23
10FC Twente16241744710610421971,22
11sc Heerenveen196556972132159-272341,19
12Fortuna Sittard942537326071-111121,19
13Sparta Rotterdam1283252446897-291481,16
14SBV Excelsior13632594581106-251551,14
15ADO Den Haag196477673114169-552171,11
16PEC Zwolle196506779108156-482171,11
17De Graafschap681523303363-30681,00
18RKC Waalwijk601321262949-20601,00
19Go Ahead Eagles34712151530-15330,97
20NEC Nijmegen681230262650-24660,97
21FC Emmen942322494289-47910,97
22VVV-Venlo1282451535799-421230,96
23Roda JC1021842424581-36960,94
24SC Cambuur34613151535-20310,91
25NAC Breda681226302855-27620,91
Totaal352410911342109123732373-046151,22

Iets anders is de ranglijst als we kijken naar de eindstand in de eredivisie over de afgelopen 6,5 seizoenen als alleen tweede helften hadden meegeteld voor de ranglijst. Opnieuw Ajax op één, PSV op twee maar dit keer AZ op drie.

Feyenoord behoort niet langer tot de top drie en dat heeft vooral te maken met de magere seizoen van de laatste jaren.

Ranglijst eredivisie als alleen tweede helften tellen

# Club Duels Winst Gelijk Verlies Voor Tegen DS Punten PPG
1Ajax1951324023313892244362,24
2PSV19611656242761041724042,06
3AZ Alkmaar195975444218135833451,77
4Feyenoord1959555452271191083401,74
5FC Utrecht195834963197147502981,53
6Heracles Almelo196676564177183-62661,36
7Vitesse196637558179146332641,35
8NEC Nijmegen682613294351-8911,34
9SC Heerenveen196685672164171-72601,33
10FC Groningen196636568142147-52541,30
11PEC Zwolle196596077154184-302371,21
12FC Emmen942924417196-251111,18
13Sparta Rotterdam12835395498132-341441,13
14ADO Den Haag196526183128185-572171,11
15Willem II196496978129192-632161,10
16Roda JC1022730455794-371111,09
17Fortuna Sittard9424294169119-501011,07
18VVV-Venlo12832366092160-681321,03
19FC Twente162365967110169-591671,03
20De Graafschap681718334478-34691,01
21SBV Excelsior13632386683149-661340,99
22NAC Breda681520334276-34650,96
23RKC Waalwijk601316313166-35550,92
24Go Ahead Eagles3467211743-26250,74
25SC Cambuur3466221844-26240,71
Totaal352412421040124230793079-047661,25

Wat verder opvalt is dat het gemiddeld aantal punten dat deze teams behaalden in de tweede helft hoger ligt ten opzichte van de eerste helft. Ajax springt daar met 2,24 punten per duel bovenuit, omdat de ploeg altijd voor de winst speelt.

De liefst 79 nederlagen voor PEC Zwolle zijn eveneens opvallend, net als de keurige positie van FC Emmen, die het in de eerste helft juist niet goed doen. Voor Vitesse geldt precies het omgekeerde. De Arnhemmers behalen in de eerste helft gemiddeld meer punten per duel dan in de tweede helft.

Wat we verder nog zien op basis van bovenstaande data is dat teams winnen (of verliezen) veel vaker een 2e helft dan een 1e helft (1091 om 1242). Als je dan toch moet inzetten...

We hopen je aan de hand van deze data weer een stukje op weg te hebben geholpen om de bookmakers te verslaan.

0
Shares