Eredivisie strafschoppen VAR

Welke clubs krijgen het vaakst een strafschop in de eredivisie?

Met de komst van de VAR sinds het seizoen 2018/19 worden er een stuk meer strafschoppen gegeven ten opzichte van de periode waarin er géén videoscheidsrechter was in de eredivisie.

Een feit waar we niet meer omheen kunnen als we kijken naar de cijfers vanaf het seizoen 2015/16. Toch lijkt er een kentering te zijn gekomen. Het afgelopen seizoen (2021-2022) waren het er namelijk een stuk minder. Slechts 64 om precies te zijn. Het laagste aantal sinds jaren.

Welke clubs kregen de afgelopen 7 seizoenen de meeste penalty’s mee in de eredivisie?

In de eerste jaargang uit ons overzicht gaven de arbiters nog 80 strafschoppen in 306 duels, wat neerkwam op één penalty per 3,83 wedstrijden.

Een seizoen later lag dat gemiddelde zelfs op 1 op 4 (77 penalty’s in 306 partijen) terwijl dat gemiddelde in het seizoen, 2020/21, op 1 op 2,64 ligt (zie tabel).

De VAR is daarmee grof gezegd goed voor een verdubbeling van het aantal strafschoppen.

Aantal strafschoppen in de eredivisie per seizoen

Seizoen Duels Gegeven Raak Mis Situatie Gemiddeld
2021/22306645014VAR4,78
2020/213061169521VAR2,64
2019/20232917417VAR2,55
2018/193061038617VAR2,97
2017/18306907218Geen VAR3,40
2016/17306776017Geen VAR3,97
2015/16306806416Geen VAR3,83
TOTAAL20686215011203,33

En daar worden we als gokkers best blij van, want de quoteringen voor een penalty liggen vaak wel op de 2,50 per ingezette euro.

Uiteraard willen we die euro’s zo goed mogelijk besteden, vandaar dat we voor jullie ook een overzicht hebben gemaakt wélke clubs de afgelopen zeven seizoenen de meeste penalty’s mee kregen én of deze werden benut of gemist.

Aan de hand van deze informatie hopen we je weer wat meer op weg te helpen om de bookmakers te verslaan.

Aantal strafschoppen in de eredivisie per club

Club Duels Pen. mee Raak Mis Pen. tegen Gemiddeld
Ajax22961471483,75
AZ Alkmaar229554411214,16
PSV23048399274,79
FC Utrecht22942382285,45
FC Emmen9415141106,27
FC Twente19631261186,32
Feyenoord22936288246,36
VVV-Venlo16225214246,48
Vitesse23035278306,57
Heracles Almelo230342410356,76
ADO Den Haag19629245276,76
Excelsior13618171187,55
NAC Breda6897287,56
sc Heerenveen23030237427,66
PEC Zwolle23029245297,93
Fortuna Sittard12816142288,00
Willem II19624204368,17
NEC Nijmegen102129378,50
FC Groningen23027216228,52
Go Ahead Eagles68761159,71
Sparta Rotterdam162161511710,13
SC Cambuur64541912,8
De Graafschap68532613,60
RKC Waalwijk946511515,66
Roda JC1026421117,00
TOTAAL41326215041115158,25

In de bovenstaande tabel met het overzicht van strafschoppen per eredivisieclub wordt duidelijk dat Ajax vanaf het seizoen 2015/16 de meeste penalty’s mee kreeg (61 stuks in 229 duels) en in diezelfde periode slechts 8 strafschoppen tegen kreeg. Niet heel vreemd als je bedenkt dat de Amsterdammers bijna elk duel voornamelijk op de helft van de tegenstander spelen.

Gemiddeld krijgt Ajax een penalty mee per 3,75 wedstrijd in de eredivisie. AZ volgt op de voet met een gemiddelde van 4,16 strafschop per wedstrijd.

Dat FC Utrect op de vierde plek staat in de tabel is opvallend en ook dit heeft mede te maken met het aanvallende spel. De Utrechtenaren kregen in 229 eredivisiewedstrijden een gemiddelde van 1 op de 5,12 wedstrijden een strafschop mee.

Nog opmerkelijker zijn de statistieken van datzelfde FC Utrecht, dat in vijf jaar tijd slechts 2x een strafschop mistte op het hoogste voetbalniveau van Nederland. Doe er je voordeel mee!

Lees Ook

Bet365 Bet Builder
mei 06, 2022 224

Hoe gebruik je de Bet365 Bet Builder?

Categorie: Strategie Auteur: Redactie
De Bet365 Bet Builder is één van de meest populaire onderdelen bij online gokkers. Het is een mooie manier om je eigen gepersonaliseerde weddenschap samen te stellen.
Gokken op voetbal
december 02, 2021 692

Hoe werkt gokken op voetbal?

Categorie: Strategie Auteur: Redactie
Gokken op voetbal betreft het voorspellen van het resultaat van een voetbalwedstrijd of het resultaat van een gebeurtenis tijdens die wedstrijd.
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares