Welke ploegen houden het vaakst 'de nul'?

Welke ploegen houden gemiddeld het vaakst 'de nul' in de eredivisie?

In navolging van het artikel dat we hier eerder publiceerden over welke clubs de afgelopen jaren het vaakst niet tot scoren kwamen, hebben we uiteraard ook gekeken welke ploegen de laatste seizoenen juist het vaakst hun doel schoon houden.

Bij de bookmakers ook wel bekend als een clean sheet. Er worden tegenwoordig vele mogelijkheden geboden door de bookies. Zo kun je onder meer bepalen of je het de moeite waard vindt om in te zetten op winst voor de thuisclub mét een clean sheet (1-0, 2-0, 3-0 enzovoorts).

Daarom is het handig om te weten welke ploegen de laatste jaren 'de nul' houden en of er ook teams zijn die dat thuis weer (veel) vaker doen dan op vreemde bodem.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: jazeker is dat het geval! Zoals in vrijwel alle vorige analyses, is weer gekeken naar de resultaten van alle eredivisieclubs vanaf het seizoen 2014/2015.

Er is een onderscheid gemaakt tussen thuis- en uitwedstrijden waarin er géén goals werden geïncasseerd. De totaalscore – helemaal rechts in de tabel – laat zien welke teams procentueel het vaakst een clean sheet boeken, weer verder gespecificeerd in thuis- en uitwedstrijden.

# Club Duels Thuis Uit CS Thuis CS Uit CS Totaal % Thuis % Uit % Totaal
1Ajax195989749328150,033,041,5
2PSV196979950297951,529,340,3
3AZ Alkmaar195989737316837,832,034,9
4Feyenoord195989735316635,732,033,8
5FC Groningen196989833164933,716,325,0
6Vitesse196989825224725,522,424,0
7FC Utrecht195979830164630,916,323,6
8NEC Nijmegen6834341061629,417,623,5
9Willem II196989824184224,518,421,4
10PEC Zwolle196979920214120,621,220,9
11ADO Den Haag196989824174124,517,320,9
12Roda JC Kerkrade102515110102019,619,619,6
13VVV-Venlo9447471261825,512,819,1
14FC Twente162818121103125,912,319,1
15SC Heerenveen196999722153722,215,518,9
16Heracles Almelo196989823133623,513,318,4
17FC Emmen6030301011133,33,318,3
18Sparta Rotterdam9447471151623,410,617,0
19NAC Breda10251517101713,719,616,7
20RKC Waalwijk26131331423,17,715,4
21Excelsior170858516102618,811,815,3
22De Graafschap683434551014,714,714,7
23Go Ahead Eagles683434821023,55,914,7
24FC Dordrecht34171741523,55,914,7
25Fortuna Sittard60303053816,710,013,3
26SC Cambuur68343452714,75,910,3

Welke ploegen behaalden het vaakst een clean sheet?

Cijfers die je wellicht een ander beeld geven over bepaalde clubs, of je eigen denkwijze juist kracht bij zetten. Wist je bijvoorbeeld dat FC Emmen sinds hun promotie naar de eredivisie pas in 1 van hun 30 uitduels géén treffers om de oren kregen?

En dat Fortuna Sittard sinds hun rentree op het hoogste niveau maar in 5 van de 60 wedstrijden een clean sheet behaalde? En dat FC Groningen na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ de club is die het vaakst het doel schoon houdt? Zo zie je maar!

Van alle huidige eredivisieteams is PEC Zwolle zelfs de enige die de afgelopen zes seizoenen vaker een clean sheet behaalde in een uit- dan thuisduel. En FC Emmen houdt in thuiswedstrijden procentueel gezien zelfs vaker 'de nul' dan FC Utrecht, Vitesse en SC Heerenveen. Mooie cijfers voor de ploeg van trainer Dick Lukkien, waar je zelf een hele mooie winst mee kunnen behalen bij het afsluiten van een weddenschap.

De meeste kans blijf je maken bij Ajax en PSV – zelfs 50% bij thuiswedstrijden! – al zullen de odds bij hen uiteraard lager liggen dan tijdens een thuisduel van bijvoorbeeld FC Groningen. Doe er je voordeel mee!

0
Shares