Welke ploegen houden het vaakst 'de nul'?

Welke ploegen houden gemiddeld het vaakst 'de nul' in de eredivisie?

In navolging van het artikel dat we hier eerder publiceerden over welke clubs de afgelopen jaren het vaakst niet tot scoren kwamen, hebben we uiteraard ook gekeken welke ploegen de laatste seizoenen juist het vaakst hun doel schoon houden.

Bij de bookmakers ook wel bekend als een clean sheet. Er worden tegenwoordig vele mogelijkheden geboden door de bookies. Zo kun je onder meer bepalen of je het de moeite waard vindt om in te zetten op winst voor de thuisclub mét een clean sheet (1-0, 2-0, 3-0 enzovoorts).

Daarom is het handig om te weten welke ploegen de laatste jaren 'de nul' houden en of er ook teams zijn die dat thuis weer (veel) vaker doen dan op vreemde bodem.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: jazeker is dat het geval! Zoals in vrijwel alle vorige analyses, is weer gekeken naar de resultaten van alle eredivisieclubs vanaf het seizoen 2015/2016.

PSV hield in thuiswedstrijden procentueel gezien het vaakst de nul (47,4%), NAC Breda en De Graafschap het minst (14,7%)
Er is een onderscheid gemaakt tussen thuis- en uitwedstrijden waarin er géén goals werden geïncasseerd. De totaalscore – helemaal rechts in de tabel – laat zien welke teams procentueel het vaakst een clean sheet boeken, weer verder gespecificeerd naar een clean sheet in thuis- en uitwedstrijden.

# Club Duels Thuis Uit CS Thuis CS Uit CS Totaal % Thuis % Uit % Totaal
1Ajax195989743388143,8839,1841,54
2PSV196979946297547,4229,2938,27
3Feyenoord195989740276740,8227,8434,36
4AZ Alkmaar195989735296435,7129,9032,82
5FC Groningen196989834195334,6919,3927,04
6Vitesse196989826234926,5323,4725,00
7FC Utrecht195979826204626,8020,4123,59
8NEC Nijmegen683434961526,4717,6522,06
9Willem II196989822194122,4519,3920,92
10Roda JC Kerkrade102515110102019,6119,6119,61
11Sparta Rotterdam12864641692525,0014,0619,53
12ADO Den Haag196989821173821,4317,3519,39
13Heracles Almelo196989823153823,4715,3119,39
14FC Twente162818118133122,2216,0519,14
15PEC Zwolle196979919183719,5918,1818,88
16sc Heerenveen196999722133522,2213,4017,86
17Excelsior13668681482220,5911,7616,18
18RKC Waalwijk60303054916,6713,3315,00
19FC Emmen944747951419,1510,6414,89
20NAC Breda683434551014,7114,7114,71
21De Graafschap683434551014,7114,7114,71
22VVV-Venlo12864641171817,1910,9414,06
23Fortuna Sittard944747751214,8910,6412,77
24SC Cambuur34171740423,530,0011,76
25Go Ahead Eagles34171730317,650,008,82
TOTAAL35241762176247334481726,8419,5223,18

Welke ploegen behaalden het vaakst een clean sheet?

Cijfers die je wellicht een ander beeld geven over bepaalde clubs, of je eigen denkwijze juist kracht bij zetten. Wist je bijvoorbeeld dat FC Emmen sinds hun promotie naar de eredivisie pas in 5 van hun 49 uitduels géén treffers om de oren kregen?

En dat Fortuna Sittard sinds hun rentree op het hoogste niveau maar in 12 van de 94 wedstrijden een clean sheet behaalde? En dat FC Groningen na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ de club is die het vaakst het doel schoon houdt? Zo zie je maar!

Van alle huidige eredivisieteams zijn SC Cambuur en GO Ahead Eagles de enige twee clubs die in hun eredivisiewedstrijden, in de afgelopen 5 jaar, geen clean sheet wisten te behalen in een uitduel. Wellicht komt daar dit seizoen verandering in.

NEC Nijmegen houdt in thuiswedstrijden procentueel gezien bijna even vaak 'de nul' dan FC Utrecht en Vitessen. Mooie cijfers voor de ploeg van trainer Ron de Groot, waar je zelf een hele mooie winst mee kunnen behalen bij het afsluiten van een weddenschap.

De meeste kans blijf je maken bij Ajax en PSV – bijna 50% bij thuiswedstrijden! – al zullen de odds bij hen uiteraard een stuk lager liggen dan tijdens een thuisduel van bijvoorbeeld FC Groningen. Doe er je voordeel mee!

0
Shares