Welke ploegen houden het vaakst

Welke ploegen houden gemiddeld het vaakst 'de nul' in de eredivisie?

In navolging van het artikel dat we hier eerder publiceerden over welke clubs de afgelopen jaren het vaakst niet tot scoren kwamen, hebben we uiteraard ook gekeken welke ploegen de laatste seizoenen juist het vaakst hun doel schoon houden.

Bij de bookmakers ook wel bekend als een clean sheet. Er worden tegenwoordig vele inzetmogelijkheden geboden door de bookies. Zo kun je onder meer bepalen of je het de moeite waard vindt om in te zetten op winst voor de thuisclub mét een clean sheet (1-0, 2-0, 3-0 enzovoorts).

Deze inzetmogelijkheid kom je vaak tegen bij het maken van een weddenschap met behulp van de Bet Builder. Daarom is het handig om te weten welke ploegen de laatste jaren 'de nul' houden en of er ook teams zijn die dat thuis weer (veel) vaker doen dan op vreemde bodem.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: jazeker is dat het geval! Zoals in vrijwel alle vorige analyses, is weer gekeken naar de resultaten van alle eredivisieclubs vanaf het seizoen 2015/2016 tot en met het afgelopen seizoen.

Ajax hield in thuiswedstrijden procentueel gezien het vaakst de nul (47,83%), NAC Breda, SC Cambuur en De Graafschap het minst (14,71%)
In de onderstaande tabel is een onderscheid gemaakt tussen thuis- en uitwedstrijden waarin er géén goals werden geïncasseerd. De totaalscore – helemaal rechts in de tabel – laat zien welke teams procentueel het vaakst een clean sheet boeken, weer verder gespecificeerd naar een clean sheet in thuis- en uitwedstrijden.

# Club Duels Thuis Uit CS Thuis CS Uit CS Totaal % Thuis % Uit % Totaal
1Ajax229115114554810347,8342,1144,98
2PSV23011411650348443,8629,3136,52
3Feyenoord22911511446348040,0029,8234,93
4AZ Alkmaar22911511439306933,9126,3230,13
5FC Groningen23011511537205732,1717,3924,78
6Vitesse23011511530285826,0924,3525,22
7FC Utrecht22911411530245426,3220,8723,58
8NEC Nijmegen102515115102529,4119,6124,51
9Willem II23011511527214823,4818,2620,87
10Roda JC Kerkrade102515110102019,6119,6119,61
11Sparta Rotterdam162818119133223,4616,0519,75
12ADO Den Haag196989821173821,4317,3519,39
13Heracles Almelo23011511528184624,3515,6520,00
14FC Twente196989827174427,5517,3522,45
15PEC Zwolle23011411622214319,3018,1018,70
16sc Heerenveen23011611425184321,5515,7918,70
17Excelsior13668681482220,5911,7616,18
18RKC Waalwijk944747961519,1512,7715,96
19FC Emmen944747951419,1510,6414,89
20NAC Breda683434551014,7114,7114,71
21De Graafschap683434551014,7114,7114,71
22VVV-Venlo12864641171817,1910,9414,06
23Fortuna Sittard12864641282018,7512,5015,63
24SC Cambuur68343453814,718,8211,76
25Go Ahead Eagles683434741120,5911,7616,18
TOTAAL41362187218755841497225,5118,9323,50

Welke ploegen behaalden het vaakst een clean sheet?

Cijfers die je wellicht een ander beeld geven over bepaalde clubs, of je eigen denkwijze juist kracht bij zetten. Wist je bijvoorbeeld dat FC Emmen sinds hun promotie naar de eredivisie pas in 5 van hun 49 uitduels géén treffers om de oren kregen?

En dat Fortuna Sittard sinds hun rentree op het hoogste niveau maar in 20 van de 128 wedstrijden een clean sheet behaalde? En dat Vitesse na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ de club is die het vaakst het doel schoon houdt? Zo zie je maar!

Van alle huidige eredivisieteams zijn SC Cambuur en Go Ahead Eagles de enige twee clubs die in hun eredivisiewedstrijden, in de afgelopen 7 jaar, het minst vaak een clean sheet wisten te behalen in een uitduel. Wellicht komt daar de komende seizoenen verandering in.

Ook opvallend is dat NEC Nijmegen in thuiswedstrijden procentueel gezien vaker 'de nul' houdt dan FC Utrecht of FC Twente. Mooie cijfers voor de ploeg van trainer Rogier Meijer, waar je zelf een hele mooie winst mee kunnen behalen bij het afsluiten van een weddenschap.

De meeste kans blijf je maken bij Ajax en PSV – bijna 50% bij thuiswedstrijden! – al zullen de odds bij deze ploegen uiteraard een stuk lager liggen dan tijdens een thuisduel van bijvoorbeeld FC Groningen. Doe er je voordeel mee!

Bookmakers

Lees ook

Nooit gewonnen wedstrijden
Bet365 Bet Builder
Gokken op voetbal
Lees alle artikelen
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares