Half Time Full Time

Half Time Full Time

Een weddenschap waar bij de bookmakers veel geld mee is te verdienen, is die van Half Time/Full Time, ook wel bekend als ht/ft of ruststand/eindstand. Anders gezegd: wat wordt de ruststand en welke score staat er na 90 minuten op het scorebord?

Half Time/Full Time uitleg

Voor zowel de ruststand als de eindstand zijn er drie uitkomsten mogelijk: het thuisspelende team staat voor, het uitspelende team staat voor of beide teams staan gelijk. Hierdoor heeft de Half Time/Full Time weddenschap in totaal negen verschillende mogelijkheden:

  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het staat gelijk na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het staat gelijk na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het staat gelijk na 90 minuten

Omdat er negen resultaten mogelijk zijn, in plaats van bijvoorbeeld drie resultaten bij de 1X2 weddenschap, zijn de uitbetalingen ook veel hoger. Hoewel het risico op verlies groter is, staat daar wel een grotere beloning tegenover.

Zeker de wedstrijden waar je een voorsprong bij rust voor team A voorspelt en de uiteindelijke zege na 90 minuten voor team B worden rijkelijk beloond. Vaak geeft dit quoteringen van 12,00 of meer per ingezette euro. In wezen plaats je hier twee weddenschappen en beide moeten correct zijn om te winnen.

Half Time/Full Time in de eredivisie

Om je een zo goed mogelijk beeld te geven hoe vaak welke van die negen mogelijke resultaten het meest voorkomen, hebben we alle rust- en eindstanden van de laatste vijf seizoenen (vanaf seizoen 2017/2018 tot heden) in de eredivisie omgezet in een overzichtelijk schema.

Er worden in totaal negen verschillende categorieën onderscheiden, waarbij de (W) staat voor winst, de (G) voor gelijk en de (V) voor verlies.

Vanaf de start van het seizoen 2017/18 tot en met de laatste wedstrijd van het afgelopen eredivisieseizoen (2021/2022), konden er maximaal 162 duels worden afgewerkt. Dat teams in de onderstaande tabel in de kolom "Totaal" op een verschillend aantal wedstrijden staan, heeft te maken met het voortijdig afbreken van het seizoen 2019/20 vanwege COVID. Daarnaast kwamen niet alle genoemde clubs ieder seizoen in actie in de eredivise.

Over al deze duels stond Ajax in liefst 94 van de 161 keer (58%) bij rust én na afloop op voorsprong. Het vaakst van alle clubs, met PSV (75x) en Feyenoord (53x) op gepaste afstand.

FC Utrecht was van alle ploegen het elftal dat het vaakst een voorsprong bij rust in een gelijkspel zag eindigen (16x), terwijl Willem II (9x) en Vitesse (7x) een wedstrijd verloren, ondanks dat zij na één helft spelen nog voor stonden.

Een andere conclusie die je kunt trekken op basis van de tabel is dat Ajax en PSV de afgelopen 5 jaar geen wedstrijd verloren na een voorsprong bij rust. Dit gaat ook voor SC cambuur op maar vanwege de te kleine sample (slechts 4 keer is dit voorgekomen) is dit cijfer wat ons betreft nog niet betrouwbaar genoeg.

Totale balans eredivisie (HT/FT)

Club W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den Haag19911119173643128
Ajax946026885311161
AZ Alkmaar53834115162617161
SC Cambuur420637111034
De Graafschap702145011434
Excelsior10541068022368
FC Emmen17426793113594
FC Groningen347217192731637162
FC Twente31531024231526128
FC Utrecht3516226241651027161
Feyenoord53713423145519161
Fortuna Sittard22551317192342128
Go Ahead Eagles431427211034
sc Heerenveen2715418252051038162
Heracles Almelo33732220212648162
NAC Breda10112915252368
NEC Nijmegen61346801534
PEC Zwolle23751622197756162
PSV75100328561115162
RKC Waalwijk117481115153294
Roda JC422434011434
Sparta Rotterdam2643920242733128
Vitesse43692525104832162
VVV Venlo1752916266938128
Willem II39661316241849162
TOTAAL69714868367352367681486972912

De bovenstaande tabel hebben we vervolgens nog uitgesplitst naar een tabel met alleen de thuiswedstrijden en een tabel met alleen de uitwedstrijden. Daar worden de cijfers van de traditionele top-3 eigenlijk alleen maar versterkt.

Van de 81 thuisduels die Ajax sinds 2017/18 speelde, stond het in liefst 55 gevallen bij rust én na afloop op voorsprong. PSV deed dat 46 maal en Feyenoord 32 keer.

Ook zien we hier dat Ajax géén van de laatste 100 duels in de eredivisie verloor waarbij het bij rust op voorsprong stond (W94-G6-V0).

Totale thuisbalans eredivisie (HT/FT)

Club Soort duel W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den HaagThuis9406128241964
AjaxThuis5510113322481
AZ AlkmaarThuis2822266613781
SC CambuurThuis12041400517
De GraafschapThuis50112101617
ExcelsiorThuis544442011034
FC EmmenThuis1412336171047
FC GroningenThuis2131128122101281
FC TwenteThuis18325137041264
FC UtrechtThuis22911711715780
FeyenoordThuis3230208524781
Fortuna SittardThuis16216128201764
Go Ahead EaglesThuis41120310517
sc HeerenveenThuis1310210127262082
Heracles AlmeloThuis263216103111981
NAC BredaThuis810226141034
NEC NijmegenThuis20214401317
PEC ZwolleThuis143391110561980
PSVThuis4620175132480
RKC WaalwijkThuis812547141547
Roda JCThuis11033200717
Sparta RotterdamThuis152161111231364
VitesseThuis234216144241281
VVV VenloThuis113141016331364
Willem IIThuis25347711051981
TOTAAL422683421317615434802751456

Totale uitbalans eredivisie (HT/FT)

Club Soort duel V/V V/G V/W G/V G/G G/W W/V W/G W/W Totaal
ADO Den HaagUit2421975151064
Ajax AmsterdamUit7135515053980
AZ AlkmaarUit103110915162580
SC CambuurUit51132200317
De GraafschapUit80042010217
ExcelsiorUit131062601534
FC EmmenUit254234303347
FC GroningenUit256115115141381
FC TwenteUit141116115121364
FC UtrechtUit20549139171381
FeyenoordUit121391514142180
Fortuna SittardUit2530115743664
Go Ahead EaglesUit51142202017
sc HeerenveenUit184313138251480
Heracles AlmeloUit29511810614781
NAC BredaUit131197010234
NEC NijmegenUit20042311417
PEC ZwolleUit3712911724982
PSVUit11934315082982
RKC WaalwijkUit171087326347
Roda JCUit71020121317
Sparta RotterdamUit20401393221164
VitesseUit20426119722081
VVV VenloUit2563106512664
Willem IIUit30311396231481
TOTAAL422683421317615434802751456

Wat opvalt in de tabel met alleen HF/FT uitwedstrijden is dat NEC en De Graafschap de afgelopen vijf seizoenen geen thuisduel won of gelijk speelde waarbij het met rust op achterstand stond. Als is het aantal wedstrijden bij deze statistiek vrij gering (17).

Ook interessant om te zien is dat 12% van de duels die bij rust gelijk staan, eindigen in een gelijkspel.

Half time/Full time tips

Bekijk per club in de bovenstaande tabellen kijken wat hun statistieken zijn en gebruik deze als half time full time tips voor je volgende weddenschap. Houd altijd rekening met de sterkte van de teams en in hoeverre zij gewaagd zijn aan elkaar.

Als het ene team duidelijk sterker is dan het andere team is de kans groter dat zij met een voorsprong de rust in gaan. Teams die gewaagd zijn aan elkaar komen vaak pas later in de wedstrijd tot het scoren van een doelpunt.

Een andere belangrijke factor die specifieker is voor dit type weddenschappen is het moment van scoren. Over het algemeen worden er in de tweede helft meer goals gescoord dan in de eerste helft. In elk geval kun je uit bovenstaande tabellen wel het één en ander qua informatie afleiden om tot een weloverwogen besluit te komen.

Wil je weten waar de eredivisieclubs gestaan zouden hebben in de einstand op basis van alleen de ruststand of alleen de eindstand? Bekijk dan ons artikel Hoe presteren clubs in de eredivisie bij Half Time/Full Time.

Ontvang een €50 Free Bet

Probeer dit type weddenschap eens uit bij je volgende inzet. Bij BetCity kun je oa. wedden op 'schoten' en 'schoten op doel' per team of per speler, 'beide teams scoren' of 'meer/minder doelpunten'.

Heb je nog geen account bij BetCity? Bij een storting van €50 of meer krijg je een Free Bet van maar liefst €50!

Speel mee

Bookmakers

Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares