Half Time Full Time

Half Time Full Time

Een weddenschap waar bij de bookmakers veel geld mee is te verdienen, is die van Half Time/Full Time, ook wel bekend als ht/ft of ruststand/eindstand. Anders gezegd: wat wordt de ruststand en welke score staat er na 90 minuten op het scorebord?

Half Time/Full Time uitleg

Voor zowel de ruststand als de eindstand zijn er drie uitkomsten mogelijk: het thuisspelende team staat voor, het uitspelende team staat voor of beide teams staan gelijk. Hierdoor heeft de Half Time/Full Time weddenschap in totaal negen verschillende mogelijkheden:

  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het staat gelijk na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het staat gelijk na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het staat gelijk na 90 minuten

Omdat er negen resultaten mogelijk zijn, in plaats van bijvoorbeeld drie resultaten bij de 1X2 weddenschap, zijn de uitbetalingen ook veel hoger. Hoewel er een groter risico is, is er ook een grotere beloning.

Zeker duels waar je een voorsprong bij rust voor team A voorspelt, met de uiteindelijke zege voor team B worden rijkelijk beloond. Vaak geeft dit quoteringen van 12,00 of meer per ingezette euro. In wezen plaats je hier twee weddenschappen en beide moeten correct zijn om te winnen.

Half Time/Full Time in de eredivisie

Om je een zo goed mogelijk beeld te geven hoe vaak welke van die negen mogelijke resultaten het meest voorkomen, hebben we alle rust- en eindstanden van de laatste vijf seizoenen (vanaf seizoen 2016/2017 tot heden) in de eredivisie omgezet in een overzichtelijk schema.

Er worden in totaal negen verschillende categorieën onderscheiden, waarbij de (W) staat voor winst, de (G) voor gelijk en de (V) voor verlies.

Vanaf de start van het seizoen 2016/17 tot en met de laatste wedstrijd van het afgelopen eredivisieseizoen (2020/2021), konden er maximaal 162 duels worden afgewerkt. Dat teams in de onderstaande tabel op een verschillend aantal wedstrijden staan, heeft te maken met het voortijdig afbreken van het seizoen 2019/20 vanwege COVID en het wel of niet uitkomen in de eredivisie over de afgelopen vijf seizoenen.

Over al deze duels stond Ajax in liefst 86 van de 161 keer (53%) bij rust én na afloop op voorsprong. Het vaakst van alle clubs, met PSV (71x) en Feyenoord (59) op gepaste afstand.
FC Utrecht was van al die ploegen het elftal dat het vaakst een voorsprong bij rust in een gelijkspel zag eindigen (14x), terwijl Willem II en Vitesse allebei 7 keer een wedstrijd verloren, terwijl ze bij het in gaan van de rust nog voor stonden.

Een andere conclusie die je kunt trekken op basis van de onderstaande tabel is dat Ajax, Feyenoord en PSV de afgelopen 5 jaar geen wedstrijd verloren na een voorsprong bij rust.

Totale balans eredivisie (HT/FT)

Club W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den Haag251011622233755162
Ajax865034974412161
AZ Alkmaar521033620132520161
De Graafschap702145011434
SBV Excelsior17651213160429102
FC Emmen17426793113594
FC Groningen366317272621332162
FC Twente2733729260330128
FC Utrecht401452525147823161
Feyenoord59803123126319161
Fortuna Sittard174491414122994
Go Ahead Eagles5110210121234
Heracles Almelo35732020175649162
NAC Breda10112915252368
NEC Nijmegen511435031234
PEC Zwolle22951924157556162
PSV71903316451113162
RKC Waalwijk6344611132260
Roda JC7427109142468
sc Heerenveen2913417241851240162
Sparta Rotterdam26421016262735128
Vitesse48872124153729162
VVV-Venlo1752916266938128
Willem II36771619201749162

De bovenstaande tabel hebben we vervolgens nog uitgesplitst naar een tabel met alleen de thuiswedstrijden en een tabel met alleen de uitwedstrijden. Daar worden de cijfers van de traditionele top-3 eigenlijk alleen maar versterkt.

Van de 81 thuisduels die Ajax sinds 2016/17 speelde, stond het in liefst 52 gevallen bij rust én na afloop op voorsprong. PSV deed dat 42 maal en Feyenoord 40 keer.

Totale thuisbalans eredivisie (HT/FT)

Club Soort duel W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den HaagThuis134091411252381
AjaxThuis5220153112581
AZ AlkmaarThuis27522110412981
De GraafschapThuis50112101617
ExcelsiorThuis1044597011151
FC EmmenThuis1412336171047
FC GroningenThuis224213121117981
FC TwenteThuis17234148031364
FC UtrechtThuis25821612712780
FeyenoordThuis4040169421581
Fortuna SittardThuis13214105101147
Go Ahead EaglesThuis40000401817
sc HeerenveenThuis129212146371782
Heracles AlmeloThuis28221384321981
NAC BredaThuis810226141034
NEC NijmegenThuis40122102517
PEC ZwolleThuis155210119541980
PSVThuis4220208132280
RKC WaalwijkThuis412334121030
Roda JCThuis420555121034
Sparta Thuis17116812241364
VitesseThuis275015136231081
VVV-VenloThuis113141016331364
Willem IIThuis22358910051981

Totale uitbalans eredivisie (HT/FT)

Club Soort duel V/V V/G V/W G/V G/G G/W W/V W/G W/W Totaal
ADO Den HaagUit32211287161281
AjaxUit7236619033480
AZ AlkmaarUit113191015152580
De GraafschapUit80042010217
ExcelsiorUit183094712751
FC EmmenUit254234303347
FC GroningenUit236115154121481
FC TwenteUit170018153011064
FC UtrechtUit16667139361581
FeyenoordUit142481415041980
Fortuna SittardUit182094532447
Go Ahead EaglesUit41162011117
sc HeerenveenUit235212105241780
Heracles AlmeloUit30421312715781
NAC BredaUit131197010234
NEC NijmegenUit71041201117
PEC ZwolleUit3712613934782
PSV EindhovenUit11923813072982
RKC WaalwijkUit121073122230
Roda JCUit142045222334
SpartaUit2230148413964
VitesseUit19419116732181
VVV-VenloUit2563106512664
Willem IIUit302110108241481

Wat opvalt in de tabel met alleen HF/FT uitwedstrijden is dat FC Twente de afgelopen vijf seizoenen geen thuisduel won of gelijk speelde waarbij het met rust op achterstand stond.

En ook sc Heerenveen komt niet sterk naar voren op basis van HF/FT thuiswedstrijden. De Friezen geven bijna de helft van hun thuiswedstrijden, waarbij ze bij rust nog op voorsprong staan, uiteindelijk uit handen.

Half time/Full time tips

Bekijk per club in de bovenstaande tabellen kijken wat hun statistieken zijn en gebruik deze als half time full time tips voor je volgende weddenschap. Houd altijd rekening met de sterkte van de teams en in hoeverre zij gewaagd zijn aan elkaar.

Als het ene team duidelijk sterker is dan het andere team is de kans groter dat zij met een voorsprong de rust in gaan. Teams die gewaagd zijn aan elkaar komen vaak pas later in de wedstrijd tot het scoren van een doelpunt.

Een andere belangrijke factor die specifieker is voor dit type weddenschappen is het moment van scoren. Over het algemeen worden er in de tweede helft meer goals gescoord dan in de eerste helft. In elk geval kun je uit bovenstaande tabellen wel het één en ander qua informatie afleiden om tot een weloverwogen besluit te komen.

Wil je weten waar de eredivisieclubs gestaan zouden hebben in de einstand op basis van alleen de ruststand of alleen de eindstand? Bekijk dan ons artikel Hoe presteren clubs in de eredivisie bij Half Time/Full Time hierover.

0
Shares