Half Time Full Time

Half Time Full Time

  • Match header module: Select

Een weddenschap waar bij de bookmakers veel geld mee is te verdienen, is die van Half Time/Full Time, ook wel bekend als HT/FT of rust/eindresultaat. Anders gezegd: wat wordt de ruststand (half time) en wat wordt de eindstand (full time) na 90 minuten op het scorebord?

Half Time Full Time uitleg

Bij half time/full time weddenschappen zijn er voor zowel de ruststand als de eindstand drie uitkomsten mogelijk.

1. Of het thuisspelende team staat voor
2. Of het uitspelende team staat voor
3. Of beide teams staan gelijk

Half Time Full Time mogelijkheden

De half time/full time bet heeft in totaal negen verschillende mogelijkheden.

  • Het thuisspelende team staat voor bij rust én het thuisspelende team staat voor na 90 minuten (1/1)
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust én het uitspelende team staat voor na 90 minuten (1/2)
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust én het staat gelijk na 90 minuten (1/X)
  • Het uitspelende team staat voor bij rust én het thuisspelende team staat voor na 90 minuten (2/1)
  • Het uitspelende team staat voor bij rust én het uitspelende team staat voor na 90 minuten (2/2)
  • Het uitspelende team staat voor bij rust én het staat gelijk na 90 minuten (2/X)
  • Het staat gelijk bij rust én het thuisspelende team staat voor na 90 minuten (X/1)
  • Het staat gelijk bij rust én het uitspelende team staat voor na 90 minuten (X/2)
  • Het staat gelijk bij rust én het staat gelijk na 90 minuten (X/X)

Omdat er negen resultaten mogelijk zijn, in plaats van de standaard drie resultaten bij de 1X2 weddenschap, zijn de uitbetalingen veel hoger. Hoewel het risico op verlies groter is, staat daar dus wel een grotere beloning tegenover. In wezen plaats je hier twee weddenschappen en beide moeten correct zijn om te winnen.

Het voorspellen van zowel de ruststand als de eindstand van een wedstrijd is moeilijker en riskanter dan alleen de winnaar voorspellen. Je moet rekening houden met veel variabelen, zoals het team dat mogelijk verdedigend begint maar aanvallender eindigt, blessures, tactische aanpassingen, enzovoort.

Zeker de wedstrijden waar je een voorsprong bij rust voor team A voorspelt en de uiteindelijke zege na 90 minuten voor team B worden rijkelijk beloond. Vaak geeft dit odds van 12,00 of meer per ingezette euro.

Voorbeeld van Half Time Full Time bij Unibet

Hieronder zie je een voorbeeld van de Rust/Eindresultaat weddenschap bij bookmaker Unibet. We zien hier de negen mogelijkheden zoals hierboven beschreven met de daarbijhorende odds. Het betreft hier een voorbeeld van de wedstrijd West Ham thuis tegen Manchester City.

Voorbeeld van Half time Full time bij Unibet

Kies je in dit voorbeeld voor de eerste regel West Ham/West Ham dan betekent dit dat je inzet op de mogelijkheid dat West Ham zowel met rust als aan het einde van de wedstrijd voor staat. West Ham wint dus beide helften. De notering hiervoor bedraagt 10x je inzet.

Half Time/Full Time in de eredivisie

Om je een zo goed mogelijk beeld te geven hoe vaak welke van die negen mogelijke resultaten het meest voorkomen, hebben we alle rust- en eindstanden van de laatste zes seizoenen (vanaf seizoen 2017/2018 tot heden) in de eredivisie omgezet in een overzichtelijke tabellen en grafieken. We maken hierbij een onderscheid tussen alleen de thuiswedstrijden, alleen de uitwedstrijden en de totaal gespeelde wedstrijden.

Hierbij worden in totaal negen verschillende categorieën onderscheiden, waarbij de (W) staat voor winst, de (G) voor gelijk en de (V) voor verlies.

Vanaf de start van het seizoen 2017/18 tot en met de laatste wedstrijd van het afgelopen eredivisieseizoen (2022/2023), konden er per club maximaal 196 duels worden afgewerkt. Dat teams in de onderstaande tabel in de kolom "Totaal" op een verschillend aantal wedstrijden staan, heeft te maken met het voortijdig afbreken van het seizoen 2019/20 vanwege COVID. Daarnaast kwamen niet alle genoemde clubs elk seizoen in actie in de eredivisie.

Over al deze duels stond Ajax in liefst 108 van de 195 keer (55%) bij rust én na afloop op voorsprong. Het vaakst van alle clubs, met PSV (90x) en AZ (70x) op gepaste afstand.

Totale balans eredivisie (HT/FT)

Club Thuis/Uit W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den HaagTotaal19911119173643128
AjaxTotaal10892301387414195
AZ AlkmaarTotaal70834421202720195
SC CambuurTotaal6218716212568
De GraafschapTotaal702145011434
ExcelsiorTotaal15551311131237102
FC EmmenTotaal18439151551346128
FC GroningenTotaal378418233931747196
FC TwenteTotaal43731530252730162
FC UtrechtTotaal4018335291961233195
FC VolendamTotaal611443011434
FeyenoordTotaal68914225157820195
Fortuna SittardTotaal24771921264351162
Go Ahead EaglesTotaal12516711242068
sc HeerenveenTotaal3317624332451044196
Heracles AlmeloTotaal33732220212648162
NAC BredaTotaal10112915252368
NEC NijmegenTotaal112371811031368
PEC ZwolleTotaal23751622197756162
PSVTotaal901204010661319196
RKC WaalwijkTotaal14951417213540128
Roda JCTotaal422434011434
SpartaTotaal38531427292737162
VitesseTotaal507928301641240196
VVV-VenloTotaal1752916266938128
Willem IITotaal39661316241849162
TOTAAL83517282448450448821728353524

De bovenstaande tabel toont ons dat FC Utrecht van alle ploegen het elftal was dat het vaakst een voorsprong bij rust in een gelijkspel zag eindigen (18x). Op de voet gevolgd door sc Heerenveen (17x). Vitesse (9x) en Fortuna Sittard (7x) verloren het vaakst een wedstrijd, ondanks dat zij na één helft spelen nog voor stonden.

Een andere conclusie die je kunt trekken op basis van de tabel is dat PSV de enige club over de afgelopen 6 jaar is die geen wedstrijd verloren heeft na een voorsprong bij rust. Feyenoord is hier een goede tweede want slechts 1 duel over de afgelopen 6 jaar ging verloren nadat men met rust nog voor stond.

Een aantal andere clubs hebben deze statistiek ook maar vanwege de kleinere sample is dit wat ons betreft nog niet betrouwbaar genoeg. Toch zijn dit interessante statistieken die je kunnen helpen de bookmakers te verslaan.

Half Time Full Time Totaal grafiek

Totale thuisbalans eredivisie (HT/FT)

Club Thuis/Uit W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den HaagThuis9406128241964
AjaxThuis6321127332598
AZ AlkmaarThuis36222710814898
SC CambuurThuis321519001334
De GraafschapThuis50112101617
ExcelsiorThuis944764111551
FC EmmenThuis15124109291264
FC GroningenThuis2442129182111698
FC TwenteThuis29426147161281
FC UtrechtThuis241012215925997
FC VolendamThuis50041200517
FeyenoordThuis4040239536898
Fortuna SittardThuis183391511202081
Go Ahead EaglesThuis112124411834
sc HeerenveenThuis1710412159262499
Heracles AlmeloThuis263216103111981
NAC BredaThuis810226141034
NEC NijmegenThuis312310603634
PEC ZwolleThuis143391110561980
PSVThuis5520226133597
RKC WaalwijkThuis11221069241864
Roda JCThuis11033200717
SpartaThuis222191315231481
VitesseThuis264218177271598
VVV-VenloThuis113141016331364
Willem IIThuis25347711051981
TOTAAL510774125522519341953251762

In de bovenstaande tabel met alleen de thuiswedstrijden worden de cijfers van de traditionele top-3 eigenlijk alleen maar versterkt. Van de 98 thuiswedstrijden die Ajax sinds 2017/18 speelde, stond het in liefst 63 gevallen bij rust én na afloop op voorsprong. PSV deed dat 55 maal en Feyenoord in de eigen Kuip 40 keer.

Ook zien we hier dat PSV géén van de laatste 97 thuiswedstrijden in de eredivisie verloor waarbij het bij rust op voorsprong stond.

Half Time Full Time Thuis grafiek

Totale uitbalans eredivisie (HT/FT)

Club Thuis/Uit W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Totaal
ADO Den HaagUit1051579122464
AjaxUit4571186542997
AZ AlkmaarUit3461171112131297
SC CambuurUit300367211234
De GraafschapUit20102400817
ExcelsiorUit611659012251
FC EmmenUit331556343464
FC GroningenUit134261421163198
FC TwenteUit143191618111881
FC UtrechtUit1682131410472498
FC VolendamUit11103101917
FeyenoordUit2851191610421297
Fortuna SittardUit64410615233181
Go Ahead EaglesUit130437131234
sc HeerenveenUit1672121815342097
Heracles AlmeloUit74161018152981
NAC BredaUit201079111334
NEC NijmegenUit81148500734
PEC ZwolleUit9427119213782
PSVUit3510018453101499
RKC WaalwijkUit37341112112264
Roda JCUit31210201717
SpartaUit163251414042381
VitesseUit243710139252598
VVV-VenloUit6215610362564
Willem IIUit14326913133081
TOTAAL325954119322525541775101762

Wat opvalt in de tabel met alleen HF/FT uitwedstrijden is dat NEC en De Graafschap de afgelopen zes seizoenen geen thuisduel won en/of gelijk speelde waarbij het met rust op achterstand stond. Opmerkelijk, al is het aantal wedstrijden bij deze statistiek vrij gering.

Ook interessant om te zien is dat 12% van de eredivisiewedstrijden die bij rust gelijk staan ook eindigen in een gelijkspel.

Half Time Full Time Uit grafiek

Wat betekent wint beide helften?

Wint beide helften betekent dat een team zowel met rust voor staat als ook aan het einde van de wedstrijd. Plaats je deze weddenschap dan ga je er dus van uit dat een team beide helften wint. Het is één van de negen half time full time mogelijkheden die er zijn.

Zet je graag in op "wint beide helften" dan kun je in de bovenstaan tabellen op zoek gaan naar de clubs die dit het vaakst doen. Traditioneel zien we dat de Ajax, PSV en AZ hierin het beste presteren.

Half Time Full Time tips

Bekijk zelf per club in de bovenstaande tabellen kijken wat hun statistieken zijn en gebruik deze als half time full time tips voor je volgende weddenschap. Houd altijd rekening met de sterkte van de teams en in hoeverre zij gewaagd zijn aan elkaar.

Als het ene team duidelijk sterker is dan het andere team is de kans groter dat zij met een voorsprong de rust in gaan. Teams die gewaagd zijn aan elkaar komen vaak pas later in de wedstrijd tot het scoren van een doelpunt.

Een andere belangrijke factor die specifieker is voor de half time / full time bet is het moment van scoren. Over het algemeen worden er in de tweede helft meer goals gescoord dan in de eerste helft. In elk geval kun je uit bovenstaande tabellen wel het één en ander qua informatie afleiden om tot een weloverwogen besluit te komen.

Wil je weten waar de eredivisieclubs presteren per wedstrijdhelft en hoe zij gestaan zouden hebben in de einstand op basis van alleen de ruststand of alleen de eindstand? Bekijk dan ons artikel Hoe presteren clubs in de eredivisie per wedstrijdhelft.

€50 aan Free Bets bij Bet365

Probeer dit type weddenschap eens uit bij je volgende inzet. Bij Bet365 kun je oa. wedden op 'schoten' en 'schoten op doel' per team of per speler, 'beide teams scoren' of 'meer/minder doelpunten'.

Heb je nog geen account bij Bet365? Bij een storting van €10 of meer krijg je €50 aan gratis weddenschappen!

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Ga naar Bet365

Claim een Free Bet

0
Shares
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account