Half Time Full Time

Half Time Full Time

Een weddenschap waar bij de bookmakers veel geld mee is te verdienen, is die van Half Time/Full Time, ook wel bekend als ht/ft of ruststand/eindstand. Anders gezegd: wat wordt de ruststand en welke score staat er na 90 minuten op het scorebord?

Half Time/Full Time uitleg

Voor zowel de ruststand als de eindstand zijn er drie uitkomsten mogelijk: het thuisspelende team staat voor, het uitspelende team staat voor of beide teams staan gelijk. Hierdoor heeft de Half Time/Full Time weddenschap in totaal negen verschillende mogelijkheden:

  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het thuisspelende team staat voor bij rust en het staat gelijk na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het uitspelende team staat voor bij rust en het staat gelijk na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het thuisspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het uitspelende team staat voor na 90 minuten
  • Het staat gelijk bij rust en het staat gelijk na 90 minuten

Omdat er negen resultaten mogelijk zijn, in plaats van bijvoorbeeld drie resultaten bij de 1X2 weddenschap, zijn de uitbetalingen ook veel hoger. Hoewel er een groter risico is, is er ook een grotere beloning.

Zeker duels waar je een voorsprong bij rust voor team A voorspelt, met de uiteindelijke zege voor team B worden rijkelijk beloond. Vaak geeft dit quoteringen van 12,00 of meer per ingezette euro. In wezen plaats je hier twee weddenschappen en beide moeten correct zijn om te winnen.

Half Time/Full Time in de eredivisie

Om je een zo goed mogelijk beeld te geven hoe vaak welke van die negen mogelijke resultaten het meest voorkomen, hebben we alle rust- en eindstanden van de laatste vijf seizoenen in de eredivisie, plus de huidige jaargang tot en met speelronde 11 omgezet in een overzichtelijk schema.

Er worden in totaal negen verschillende categorieën onderscheiden, waarbij de (W) staat voor winst, de (G) voor gelijk en de (V) voor verlies.

Vanaf de start van het seizoen 2015/16 tot en met speelronde 11 van het huidige eredivisieseizoen (2020/2021), konden er maximaal 173 duels worden afgewerkt. Dat bepaalde teams op een even of oneven aantal wedstrijden staan, heeft te maken met het voortijdig afbreken van het seizoen 2019/20.

Over al deze duels stond Ajax in liefst 88 van de 172 keer (51%) bij rust én na afloop op voorsprong. Het vaakst van alle clubs, met PSV (80x) en Feyenoord (63) op gepaste afstand.
FC Utrecht was van al die ploegen het elftal dat het vaakst een voorsprong bij rust in een gelijkspel zag eindigen (13x), terwijl Willem II en Vitesse allebei 7 keer een wedstrijd verloren, terwijl ze bij het in gaan van de rust nog voor stonden.

Een andere conclusie die je kunt trekken op basis van de onderstaande tabel is dat Ajax en PSV de afgelopen 5 jaar geen wedstrijd verloren na een voorsprong bij rust. Feyenoord overkwam dit één keer (NEC-uit, in december 2015).

Totale balans eredivisie (HT/FT)

Club Totaal W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V
ADO Den Haag173299419262341049
Ajax1728860381294312
AZ Alkmaar171541233521122428
De Graafschap68101528121425
FC Emmen7112314563829
FC Groningen173408318272731334
FC Twente13929421026273434
FC Utrecht171401352926157828
Feyenoord17263913421158417
Fortuna Sittard71104451291224
Go Ahead Eagles3451102101212
Heracles Almelo17339741924196649
NAC Breda68101129152523
NEC Nijmegen681011117131618
PEC Zwolle173301061824187555
PSV 1738080372044812
RKC Waalwijk374142351215
Roda JC10210441217131734
SBV Excelsior13619851719230540
SC Cambuur341322470213
sc Heerenveen1733412318241861444
Sparta Rotterdam1051932713212632
Vitesse17350872128223727
VVV-Venlo1051552814185929
Willem II173361071522222752

De bovenstaande tabel hebben we vervolgens nog uitgesplitst naar een tabel met alleen de thuiswedstrijden en een tabel met alleen de uitwedstrijden. Daar worden de cijfers van de traditionele top-3 eigenlijk alleen maar versterkt.

Van de 87 thuisduels die Ajax sinds 2015/16 speelde, stond het in liefst 56 gevallen bij rust én na afloop op voorsprong. PSV deed dat 46 maal en Feyenoord 41 keer.

Totale thuisbalans eredivisie (HT/FT)

Club W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Duels
ADO Den Haag1340111611372186
Ajax5620156210587
AZ Alkmaar276221113121386
De Graafschap61224514934
FC Emmen111123415735
FC Groningen255215111226987
FC Twente22225137231470
FC Utrecht267219135211085
Feyenoord4150188432687
Fortuna Sittard102139210836
Go Ahead Eagles40000401817
Heracles Almelo302213104421986
NAC Breda810226141034
NEC Nijmegen80182314734
PEC Zwolle21529109632186
PSV 46102210121285
RKC Waalwijk20213212619
Roda JC521798141451
SBV Excelsior11648119021768
SC Cambuur01023601417
sc Heerenveen159211148471787
Sparta Rotterdam1411568241253
Vitesse284115141123886
VVV-Venlo1031481223952
Willem II225571112051986

Totale uitbalans eredivisie (HT/FT)

Club W/W W/G W/V G/W G/G G/V V/W V/G V/V Duels
ADO Den Haag165481012132887
Ajax3240236733785
AZ Alkmaar276114109121585
De Graafschap403047001634
FC Emmen120222232236
FC Groningen153131615172586
FC Twente72051320112069
FC Utrecht1463101310571886
Feyenoord2241161311521185
Fortuna Sittard023237021635
Go Ahead Eagles11102611417
Heracles Almelo95261415243087
NAC Breda201079111334
NEC Nijmegen2103510021134
PEC Zwolle9549149123487
PSV 347015103271088
RKC Waalwijk21210300918
Roda JC523585032051
SBV Excelsior8219814032368
SC Cambuur12201101917
sc Heerenveen193171010272786
Sparta Rotterdam5212713022052
Vitesse224661411141987
VVV-Venlo521466362053
Willem II145281110223387

Half time/Full time tips

Bekijk per club in de bovenstaande tabellen kijken wat hun statistieken zijn en gebruik deze als half time full time tips voor je volgende weddenschap. Houd altijd rekening met de sterkte van de teams en in hoeverre zij gewaagd zijn aan elkaar.

Als het ene team duidelijk sterker is dan het andere team is de kans groter dat zij met een voorsprong de rust in gaan. Teams die gewaagd zijn aan elkaar komen vaak pas later in de wedstrijd tot het scoren van een doelpunt.

Een andere belangrijke factor die specifieker is voor dit type weddenschappen is het moment van scoren. Over het algemeen worden er in de tweede helft meer goals gescoord dan in de eerste helft. In elk geval kun je uit bovenstaande tabellen wel het één en ander qua informatie afleiden om tot een weloverwogen besluit te komen.

Wil je weten waar de eredivisieclubs gestaan zouden hebben in de einstand op basis van alleen de ruststand of alleen de eindstand? Bekijk dan ons artikel Hoe presteren clubs in de eredivisie bij Half Time/Full Time hierover.

0
Shares