Schot op doel

Schoten/Schoten op doel

Eén van de vele opties waarop je kunt inzetten bij de bookmakers is het totaal aantal schoten en het totaal aantal schoten op doel in een bepaalde wedstrijd.

Om jullie in een zo'n goed mogelijke positie te zetten tegenover de bookmakers, hebben we geanalyseerd welke teams de afgelopen vijf seizoenen gemiddeld tot de meeste schoten én schoten op doel kwamen in de eredivisie.

Welke ploegen schoten de afgelopen seizoenen gemiddeld het vaakst (op doel)?

In dit onderzoek is gekeken naar de data van de seizoenen 2017/18 tot en met 2021/22. Het aantal duels in de onderstaande tabel wijkt bij sommige ploegen af, doordat vier teams in de jaargang 2019/20 één duel minder speelden door corona. Dat zijn Ajax, Feyenoord, AZ en FC Utrecht.

Wat meteen opvalt als we kijken naar het totaal aantal schoten (geblokt, naast, over, raak etc.) dan voert de traditionele top-3 deze ranglijst ook aan. Ajax schoot in de afgelopen vijf seizoenen liefst 3345 keer richting het vijandelijke doel, waar PSV als nummer twee op 2842 schoten blijft steken.

Ajax schoot in de afgelopen vijf seizoenen het vaakst richting het vijandelijke doel.

Feyenoord volgt, met Vitesse toch wel als opmerkelijke nummer vier op deze ranglijst. Desondanks is het relevanter door te kijken naar het aantal schoten (per duel) vanwege het feit dat bepaalde clubs tussendoor ook een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie actief waren.

Als we deze ranglijst van boven naar beneden analyseren, valt ons de positie van FC Emmen meteen op. Over de drie seizoenen dat de ploeg van Dick Lukkien op het hoogste niveau actief was, schoten zijn gemiddeld vaker op doel dan onder meer FC Twente, FC Groningen en NEC Nijmegen.

Totaal aantal schoten per club

Club Duels Seizoenen Schoten (Totaal) Schoten (Per seizoen) Schoten (Per duel)
Ajax 1615334566920,8
PSV 1625284256817,5
Feyenoord 1615269954016,8
Vitesse1625248049615,3
AZ Alkmaar 1615246249215,3
FC Utrecht 1615234446914,6
PEC Zwolle 1625220044013,6
sc Heerenveen1625211342313,0
Heracles Almelo 1625200240012,4
FC Emmen 943116138712,4
FC Twente 1284154938712,1
NEC Nijmegen 34141141112,1
FC Groningen 1625195439112,1
Sparta Rotterdam1284151437811,8
NAC Breda 68278939411,6
Fortuna Sittard 1284145036211,3
RKC Waalwijk 943104434811,1
De Graafschap 34137737711,1
Roda JC 34137737711,1
Excelsior68274537211,0
Willem II 1625176535310,9
VVV-Venlo1284138934710,9
ADO Den Haag 1284136034010,6
Go Ahead Eagles 34136036010,6
SC Cambuur3413373379,9
GEMIDDELDE41713

Echter, de cijfers die ons pas écht iets zeggen zijn natuurlijk de schoten op doel. Ook deze tabel hebben wij weer gefilterd op het totaal aantal schoten op doel per duel (laatste kolom). Deze is het meest relevant, omdat we over de afgelopen vijf seizoenen het totaal aan schoten hebben gedeeld door het aantal wedstrijden dat een club in die periode actief was in de eredivisie.

Totaal aantal schoten op doel per club

Club Duels Seizoenen Schoten op doel (Totaal) Schoten op doel (Per seizoen) Schoten op doel (Per duel)
Ajax 161512892588,0
PSV 162511602327,2
Feyenoord 161510422086,5
AZ Alkmaar 16159711946,0
Vitesse 16258471695,2
FC Utrecht 16158231655,1
sc Heerenveen 16257881584,9
NEC Nijmegen 3411601604,7
PEC Zwolle 16257611524,7
Heracles Almelo 16257221444,5
Fortuna Sittard 12845551394,3
FC Twente 12845521384,3
FC Emmen 9433971324,2
Sparta Rotterdam 12845281324,1
FC Groningen 16256601324,1
Willem II 16256331273,9
NAC Breda 6822651333,9
Go Ahead Eagles 3411331333,9
SC Cambuur 3411331333,9
Excelsior 6822621313,9
RKC Waalwijk 9433611203,8
ADO Den Haag 12844761193,7
De Graafschap 3411261263,7
VVV-Venlo 12844711183,7
Roda JC 3411221223,6
GEMIDDELDE1515

Wat opvalt is dat Vitesse meteen een plek zakt op de ranglijst en dus gemiddeld vaker schiet dan AZ, maar minder vaak tussen de doelpalen van de tegenstander. Kijkend naar de onderste ploegen in de tabel, valt op dat RKC Waalwijk laag genoteerd staat, maar zich wel steeds keurig handhaaft.

Van alle clubs schiet Ajax het vaakst op doel. Gemiddeld 8x per wedstrijd.

Bovenstaande informatie kan handig zijn bij het afsluiten van weddenschappen voorbij je inzet op 'schoten' en 'schoten op doel'. Aan de hand van bovenstaande tabellen kun je een inschatting maken hoe vaak een team gemiddeld schiet (op doel). Neem daarbij uiteraard in overweging wie de tegenstander is, wat de vorm van een team is en of het bijvoorbeeld een thuis- of uitduel is.

De data is een gemiddelde van de afgelopen vijf seizoenen en daardoor ook wel representatief te noemen. We hopen op een aantal succesvoorbeelden van jullie en sluiten af met: good luck to beat the bookies!

Ontvang een €50 Free Bet

Probeer dit type weddenschap eens uit bij je volgende inzet. Bij BetCity kun je oa. wedden op 'schoten' en 'schoten op doel' per team of per speler, 'beide teams scoren' of 'meer/minder doelpunten'.

Heb je nog geen account bij BetCity? Bij een storting van €50 of meer krijg je een Free Bet van maar liefst €50!

Speel mee

Bookmakers

Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares