Doelpunten eredivisie per minuut

In welke minuut vallen de meeste goals in de eredivisie?

  • Match header module: Select

Wedstrijden in de eredivisie moeten vaak even op gang komen. Althans, als we kijken naar wanneer de doelpunten in de afgelopen vijf seizoenen werden gemaakt.


Gemeten vanaf het seizoen 2017/2018 tot en met seizoen 2022/2023 werden er op het hoogste niveau van Nederland in totaal 5.466 doelpunten gemaakt. De verdeling per seizoen was daarbij als volgt:

Aantal goals in de eredivisie

Seizoen Aantal goals
2017/2018960 goals
2018/20191.061 goals
2019/2020715 goals
2020/2021920 goals
2021/2022875 goals
2022/2023935 goals

Bij de bookmakers kun je inzetten op het totaal aantal doelpunten tijdens een wedstrijd of tijdens een helft. Ook kun je inzetten wat de correcte score wordt of inzetten in welke tijdzone of in welke minuut van de wedstrijd een doelpunt valt.

Voor de liefhebbers van dit type weddenschappen hebben we een analyse gemaakt op basis van de afgelopen zes jaargangen, met een onderverdeling van alle goals per kwartier.

Doelpunten per minuut in de eredivisie

Wellicht had je het gevoel al en blijkt het ook te kloppen, maar te meeste doelpunten in de eredivisie worden inderdaad gemaakt in de tweede helft. Van de 5.466 goals in totaal vielen er 3.043 goals na rust. Omgerekend 56%.

De meeste doelpunten in de eredivisie worden gemaakt in de tweede helft.

Als we gedetailleerder kijken naar de verdeling per kwartier, dan komen we uit op de onderstaande tabel.

# Club 0-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90 1e helft 2de helft Totaal
1Ajax8596131130123165312418730
2PSV83101113121112168297401698
3Feyenoord8799114108106123300337637
4AZ Alkmaar81911199095139291324615
5FC Utrecht897310093109137262339601
6sc Heerenveen79891119797120279314593
7Vitesse768511392112111274315589
8Fortuna Sittard6468849389125216307523
9FC Groningen6172927783127225287512
10Willem II717491968594236275511
11Heracles Almelo5867769087116201293494
12Sparta Rotterdam6064728877106196271467
13Zwolle707369678798212252464
14FC Twente566977729396202261463
15VVV-Venlo4254607077105156252408
16ADO Den Haag546274497094190213403
17FC Emmen525767656293176220396
18RKC Waalwijk525168635492171209380
19Excelsior434556635860144181325
20SC Cambuur263143333748100118218
21NAC Breda21313138324883118201
22Go Ahead Eagles30253529244790100190
23NEC Nijmegen2229322624448394177
24De Graafschap821181423294766113
25FC Volendam1317191721264964113
26Roda JC2114191719215457111

Welke club scoort het meest?

In de wedstrijden van Ajax vielen in de afgelopen zes seizoenen de meeste goals (730), gevolgd door PSV (698) en Feyenoord (637). Bij de Amsterdammers vielen bovendien ook de meeste goals in de 1e én 2e helft van alle teams, met de kanttekening dat er ná de theepauze een kleine 100 meer te noteren vielen dan vóór rust (418 om 312).

Gezien de bovenstaande cijfers is het logisch dat je bij de bookmakers hogere odds krijgt voor een snel doelpunt in de eredivisie. Procentueel gezien ben je in de tweede helft een stuk kansrijker dan in het eerste bedrijf, met een flinke uitschieter qua goals in het laatste kwartier.

Helaas bieden niet alle bookmakers dit type weddenschappen aan. Bet365 biedt deze weddenschappen voor de wedstrijd aan onder de noemer Tijdstip 1e doelpunt. Jacks.nl noemt deze weddenschappen weer anders, namelijk: Doelpunt gescoord - 0:00:14:59. Per bookmaker zul je dit onder verschillende namen terugvinden in het sportsbook.

Probeer zelf eens het juiste tijdstip van scoren te bepalen en gebruik daarbij de bovenstaande data in de tabel. Garanties afgeven is en blijft lastig in de voetballerij, maar één ding is zeker: de cijfers liegen niet. Doe er je voordeel mee!

Hoe kun je deze data gebruiken?

Je kunt deze statistieken met de meeste minuten op achterstand het beste gebruiken bij weddenschappen met betrekking tot:

Claim een Free Bet

Lees ook

Meeste minuten op achterstand
Meeste minuten op voorsprong
Unibet logo
Lees alle artikelen
0
Shares
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account