Meeste gele en rode kaarten eredivisie

Welke clubs in de eredivisie pakken gemiddeld de meeste kaarten?

Het zal geen verbazing wekken dat de ploegen die normaliter in het rechterrijtje van de eredivisie eindigen, traditiegetrouw ook de meeste kaarten pakken. Ze moeten tenslotte vaker tegenhouden dan dat ze de aanval kunnen zoeken, waardoor meer overtredingen nodig zijn, met gele en rode kaarten als gevolg.

Welke clubs krijgen de meeste gele en rode kaarten voor of tegen?

Doordat de bookmakers tegenwoordig ook de mogelijkheid bieden om in te zetten op een bepaald aantal kaarten per club of per wedstrijd, hebben we ook deze cijfers van de eredivisie voor jullie op een rijtje gezet.

In de onderstaande tabel worden de cijfers weergeven vanaf het seizoen 2015/16 tot en met seizoen 2020/2021.

Uit de cijfers blijkt dat ADO Den Haag de laatste jaren de ploeg was die gemiddeld de meeste gele kaarten bijeen sprokkelde.
De ploeg uit de hofstad incasseerde er maar liefst 350 in 196 eredivisiewedstrijden, wat neerkomt op een kleine twee kaarten per duel.

De enige andere clubs die daarbij enigszins in de buurt komen zijn Go Ahead Eagles, NAC Breda en FC Emmen. Er is bovendien geen club die onder het gemiddelde van één per wedstrijd komt.

Het meest opmerkelijk in de onderstaande tabel is wellicht de plek van VVV-Venlo. De Limburgers vechten bijna elk seizoen tegen degradatie, maar pakken in verhouding weinig gele kaarten. Gemiddeld genomen zelfs bijna hetzelfde aantal als AZ, en zelfs iets minder dan FC Utrecht, Vitesse en FC Twente.

Aantal gele en rode kaarten in de eredivisie

Club Duels Geel voor Geel tegen Rood voor Rood tegen GEM geel GEM rood
ADO Den Haag19635029818151,790,09
FC Emmen941651391091,760,11
Go Ahead Eagles345949621,740,18
NAC Breda6811589661,690,09
De Graafschap6811386881,660,12
Fortuna Sittard941551421391,650,14
SC Cambuur345649521,650,15
Excelsior1362221791551,630,11
Roda JC1021631141151,600,11
PEC Zwolle19631329319221,600,10
FC Groningen19630626921171,560,11
Sparta 12819818212101,550,09
Vitesse19630331523161,550,12
Heracles Almelo19630231814171,540,07
FC Twente16224624715161,520,09
RKC Waalwijk609189761,520,12
NEC Nijmegen6810394441,510,06
Willem II19629028213211,480,07
FC Utrecht19528631420181,470,10
VVV-Venlo12818417912141,440,09
AZ Alkmaar19527333618271,400,09
sc Heerenveen19627228518191,390,09
Feyenoord19525729317151,320,09
PSV1962553378251,300,04
Ajax19524334213181,250,07

Andersom bekeken pakken de tegenstanders van Ajax (342), PSV (337) en AZ (336) de meeste gele kaarten, om deze ploegen af te stoppen. Ook op Heraclieden worden dusdanig veel overtredingen gemaakt dat hun tegenstanders vanaf het seizoen 2015/16 meer kaarten pakten, dan spelers van de Almeloërs zelf.

Kijken we naar de totale score – geel voor en geel tegen bij elkaar opgeteld –, dan vallen in duels van ADO Den Haag (3,30 per wedstrijd), Fortuna Sittard (3,15) en FC Emmen (3,23) de meeste gele kaarten per wedstrijd.

Informatie die ook weer erg handig is om mee te nemen bij het aangaan van een weddenschap!

0
Shares