Meeste gele en rode kaarten eredivisie

Welke clubs in de eredivisie pakken gemiddeld de meeste kaarten?

Het zal geen verbazing wekken dat de ploegen die normaliter in het rechterrijtje van de eredivisie eindigen, traditiegetrouw ook de meeste kaarten pakken. Ze moeten tenslotte vaker tegenhouden dan dat ze de aanval kunnen zoeken, waardoor meer overtredingen nodig zijn, met gele en rode kaarten als gevolg.

Welke clubs krijgen de meeste gele en rode kaarten voor of tegen?

Doordat de bookmakers tegenwoordig ook de mogelijkheid bieden om in te zetten op een bepaald aantal kaarten per club of in totaal, hebben we ook deze cijfers van de eredivisie voor jullie op een rijtje gezet.

In de onderstaande tabel worden de cijfers weergeven vanaf het seizoen 2015/16, plus de lopende jaargang tot de winterstop.

Uit de cijfers blijkt dat FC Emmen de laatste jaren de ploeg was die gemiddeld de meeste gele kaarten bijeen sprokkelde.
De ploeg van Dick Lukkien incasseerde er maar liefst 141 in 74 wedstrijden, wat neerkomt op een kleine twee kaarten per duel.

De enige andere clubs die daarbij enigszins in de buurt komen zijn Fortuna Sittard, RKC Waalwijk en ADO Den Haag. Er is bovendien geen club die onder het gemiddelde van één per wedstrijd komt.

Het meest opmerkelijk in de onderstaande tabel is wellicht de plek van VVV-Venlo. De Limburgers vechten bijna elk seizoen tegen degradatie, maar pakken in verhouding weinig gele kaarten. Gemiddeld genomen zelfs hetzelfde aantal als AZ, en zelfs iets minder dan FC Utrecht, Vitesse en FC Twente.

Aantal gele en rode kaarten in de eredivisie

Club Duels Geel voor Geel tegen Rood voor Rood tegen GEM geel GEM rood
FC Emmen741411101061,910,14
Fortuna Sittard741371141181,850,15
RKC Waalwijk407365651,830,15
ADO Den Haag17631027217131,760,10
Go Ahead Eagles345949621,740,18
NAC Breda6811589661,690,09
PEC Zwolle17629727417211,690,10
De Graafschap6811386881,660,12
SC Cambuur345649521,650,15
Excelsior1362221791551,630,11
Sparta 10817616011101,630,10
Roda JC1021631141151,600,11
FC Groningen17628025120161,590,11
Heracles Almelo17627929014171,590,08
FC Twente14221923013161,540,09
Vitesse17627028121151,530,12
Willem II17626926011181,530,06
NEC Nijmegen6810394441,510,06
FC Utrecht17425628320161,470,11
VVV-Venlo10815815511121,460,10
AZ Alkmaar17425330516241,450,09
sc Heerenveen17625126616191,430,09
Feyenoord17523327214141,330,08
PSV1762313148241,310,05
Ajax17522132311161,260,06

Andersom bekeken pakken de tegenstanders van Ajax (323), PSV (314) en AZ (305) de meeste gele kaarten, om deze ploegen af te stoppen. Ook op Heraclieden worden dusdanig veel overtredingen gemaakt dat hun tegenstanders vanaf het seizoen 2015/16 meer kaarten pakten, dan spelers van de Almeloërs zelf.

Kijken we naar de totale score – geel voor en geel tegen bij elkaar opgeteld –, dan vallen in duels van RKC Waalwijk (3,45 per wedstrijd), Fortuna Sittard (3,39) en FC Emmen (3,39) de meeste gele kaarten per wedstrijd.

Informatie die ook weer erg handig is om mee te nemen bij het aangaan van een weddenschap!

0
Shares