Meeste gele en rode kaarten eredivisie

Welke clubs in de eredivisie pakken gemiddeld de meeste kaarten?

Het zal geen verbazing wekken dat de ploegen die normaliter in het rechterrijtje van de eredivisie eindigen, traditiegetrouw ook de meeste kaarten pakken.

Ze moeten tenslotte vaker tegenhouden dan dat ze de aanval kunnen zoeken, waardoor meer overtredingen nodig zijn, met gele en rode kaarten als gevolg.

Welke clubs krijgen de meeste gele en rode kaarten voor of tegen?

Doordat de bookmakers tegenwoordig ook de mogelijkheid bieden om in te zetten op een bepaald aantal kaarten per club of per wedstrijd, hebben we ook deze cijfers van de eredivisie voor jullie op een rijtje gezet.

In de onderstaande tabel worden de cijfers weergeven vanaf het seizoen 2015/16 tot en met seizoen 2021/2022.

Uit de cijfers blijkt dat ADO Den Haag de laatste jaren de ploeg was die gemiddeld de meeste gele kaarten bijeen sprokkelde.
De ploeg uit de hofstad incasseerde er maar liefst 350 in 196 eredivisiewedstrijden, wat neerkomt op een kleine twee kaarten per duel.

De enige andere clubs die bij het gemiddelde van 1,79 kaart per wedstrijd in de buurt komen zijn FC Emmen, Fortuna Sittard en NAC Breda. Ook opvallend: er is bovendien geen club die onder het gemiddelde van één per wedstrijd komt.

Het meest opmerkelijk in de onderstaande tabel is wellicht de plek van VVV-Venlo. De Limburgers vechten bijna elk seizoen tegen degradatie, maar pakken in verhouding weinig gele kaarten. Gemiddeld genomen zelfs bijna hetzelfde aantal als AZ, en zelfs iets minder dan FC Utrecht en FC Twente.

Aantal gele en rode kaarten in de eredivisie

Club Duels Geel voor Geel tegen Rood voor Rood tegen GEM geel GEM rood
ADO Den Haag19635029818151,790,09
Ajax22927539214181,200,06
AZ Alkmaar23332838019301,410,08
De Graafschap6811386881,660,12
Excelsior1362221791551,630,11
FC Emmen941651391091,760,11
FC Groningen23035932225231,560,11
FC Twente19629731818221,520,09
FC Utrecht23134036520211,470,09
Feyenoord22929834917201,300,07
Fortuna Sittard1282181821491,700,11
Go Ahead Eagles6898991131,440,16
Heracles Almelo23035636118201,550,08
NAC Breda6811589661,690,09
NEC Nijmegen1021551527101,520,07
PEC Zwolle23036433621221,580,09
PSV2302973888281,290,03
RKC Waalwijk94145133161,540,01
Roda JC1021631141151,600,11
SC Cambuur6810799841,570,12
sc Heerenveen23231122520221,340,09
Sparta 16225622515101,580,09
Vitesse23436337030191,550,13
VVV-Venlo12818417912141,440,09
Willem II2303283301931,430,08

Andersom bekeken pakken de tegenstanders van Ajax (392), PSV (3887) en AZ (380) de meeste gele kaarten, om deze ploegen af te stoppen. Op een aantal clubs uit de middenmoot worden dusdanig veel overtredingen gemaakt dat hun tegenstanders vanaf het seizoen 2015/16 meer kaarten pakten, dan spelers van de club zelf. Voorbeelden hiervan zijn; FC Twente, FC Utrecht en Heracles Almelo.

Kijken we naar de totale score – geel voor en geel tegen bij elkaar opgeteld –, dan vallen in de afgelopen zeven jaar in de duels van ADO Den Haag (3,31 per wedstrijd) en FC Emmen (3,23) de meeste gele kaarten per wedstrijd. Beide clubs spelen momenteel echter in de eerste divisie.

Informatie die ook weer erg handig is om mee te nemen bij het aangaan van een weddenschap!

Lees Ook

Bet365 Bet Builder
mei 06, 2022 236

Hoe gebruik je de Bet365 Bet Builder?

Categorie: Strategie Auteur: Redactie
De Bet365 Bet Builder is één van de meest populaire onderdelen bij online gokkers. Het is een mooie manier om je eigen gepersonaliseerde weddenschap samen te stellen.
Gokken op voetbal
december 02, 2021 713

Hoe werkt gokken op voetbal?

Categorie: Strategie Auteur: Redactie
Gokken op voetbal betreft het voorspellen van het resultaat van een voetbalwedstrijd of het resultaat van een gebeurtenis tijdens die wedstrijd.
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares