Meeste gele en rode kaarten eredivisie

Welke clubs in de eredivisie pakken gemiddeld de meeste kaarten?

  • Match header module: Select

Het zal geen verbazing wekken dat de ploegen die normaliter in het rechterrijtje van de eredivisie eindigen, traditiegetrouw ook de meeste kaarten pakken.

Ze moeten tenslotte vaker tegenhouden dan dat ze de aanval kunnen zoeken, waardoor meer overtredingen nodig zijn, met gele en rode kaarten als gevolg.

Welke clubs krijgen de meeste gele en rode kaarten?

Doordat bookmakers tegenwoordig ook de mogelijkheid bieden om in te zetten op een bepaald aantal kaarten per club of per wedstrijd, hebben we ook deze cijfers van de eredivisie voor jullie op een rijtje gezet.

In de onderstaande tabel worden de cijfers weergeven vanaf het seizoen 2015/2016 tot en met seizoen 2022/2023.

Uit de cijfers blijkt dat ADO Den Haag de laatste jaren de ploeg was die gemiddeld de meeste gele kaarten bijeen sprokkelde.

De ploeg uit de hofstad incasseerde er maar liefst 350 gele en 18 rode kaarten in 196 eredivisiewedstrijden, wat neerkomt op een kleine twee kaarten per duel.

De enige andere clubs die bij het gemiddelde van 1,88 kaart per wedstrijd in de buurt komen zijn De Graafschap, Fortuna Sittard en NAC Breda. Ook opvallend: er is bovendien geen club die onder het gemiddelde van één per wedstrijd komt.

Het meest opmerkelijk in de onderstaande tabel is wellicht de plek van VVV-Venlo. De Limburgers vechten bijna elk seizoen tegen degradatie, maar pakken in verhouding weinig gele kaarten. Gemiddeld genomen zelfs bijna hetzelfde aantal als AZ, en zelfs iets minder dan FC Utrecht en FC Twente.

Ook FC Volendam komt hier positief naar voren. In de tabel hebben we slechts één seizoen aan data maar de Volendammers pakten gemiddeld slechts 1,32 kaart per wedstrijd. Zelfs nog minder dan bijvoorbeeld PSV. Voor degradatievoetbal een opmerkelijk laag aantal.

Aantal gele en rode kaarten in de eredivisie per club

Club Duels Geel voor Geel tegen Rood voor Rood tegen GEM geel GEM rood GEM totaal
ADO Den Haag19635029818151,790,091,88
Ajax26332246015181,220,061,28
AZ Alkmaar26337642120351,430,081,51
De Graafschap6811386881,660,121,78
Excelsior1702702171671,590,091,68
FC Emmen12820619012121,610,091,70
FC Groningen26441035731231,550,121,67
FC Twente23034337519241,490,081,57
FC Utrecht26339040921221,480,081,56
FC Volendam344240311,240,091,32
Feyenoord26334540717251,310,061,38
Fortuna Sittard16227822217101,720,101,82
Go Ahead Eagles1021481621331,450,131,58
Heracles Almelo23035635817201,550,071,62
NAC Breda6811589661,690,091,78
NEC Nijmegen13620221810141,490,071,56
PEC Zwolle23036333621221,580,091,67
PSV26434544711311,310,041,35
RKC Waalwijk12820317810101,590,081,66
Roda JC Kerkrade1021631141151,600,111,71
SC Cambuur1021571541251,540,121,66
sc Heerenveen26436438021221,380,081,46
Sparta Rotterdam19629826318141,520,091,61
Vitesse26442040134211,590,131,72
VVV-Venlo12818417912141,440,091,53
Willem II23032933119251,430,081,51

Andersom bekeken pakken de tegenstanders van Ajax (460), PSV (447) en AZ (421) de meeste gele kaarten, om deze ploegen af te stoppen. Op een aantal clubs uit de middenmoot worden dusdanig veel overtredingen gemaakt dat de tegenstanders meer kaarten pakten, dan spelers van de club zelf. Voorbeelden hiervan zijn; FC Twente, FC Utrecht en Heracles Almelo.

Kijken we naar de totale score – geel voor én geel tegen bij elkaar opgeteld –, dan vallen in de afgelopen acht jaar in de duels van ADO Den Haag (3,31 kaart per wedstrijd) en FC Twente (3,12 kaart per wedstrijd) de meeste gele kaarten per wedstrijd.

Een interessante statistiek om mee te nemen bij het aangaan van een weddenschap bij de bookmakers!

Claim een Free Bet

Lees ook

Meeste minuten op achterstand
Meeste minuten op voorsprong
Unibet logo
Lees alle artikelen
0
Shares
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account