Eredivisie statistieken uit en thuis

Welke clubs presteren het beste in thuis- en uitwedstrijden?

  • Match header module: Select

Misschien wel de meest voorkomende weddenschap die wordt afgesloten, is het inzetten op winst voor de thuis- of uitploeg. Bij de bookmakers ook wel bekend onder 1-X-2 of 'een toto'.

Uiteraard winnen PSV, Ajax en Feyenoord, de traditionele top-3, het merendeel van hun thuisduels. Maar enig idee wie daarna het beste presteert?


Geloof jij het als we zeggen dat Heracles Almelo de afgelopen vijf seizoenen thuis vaker won dan FC Utrecht of Vitesse dat deed? Ook wij keken hier enigszins van op. Temeer omdat Heracles in het afgelopen seizoen zelfs degradeerde uit de eredivisie.

Het kan nooit kwaad om wat dieper in te gaan op de prestaties van alle eredivisieclubs in thuis- en uitwedstrijden. We willen tenslotte zoveel mogelijk weddenschappen winnend afsluiten.

Heracles Almelo won in de afgelopen vijf seizoenen in thuiswedstrijden vaker dan Vitesse.

In dit artikel zijn net als bij de voorgaande statistische analyses de wedstrijden in de eredivisie vanaf het seizoen 2015/2016 bekeken. Daarin hebben we puur geturfd of de thuis- of uitploeg won, of dat er sprake was van een gelijkspel.

Vervolgens hebben we gekeken naar het winstpercentage van alle teams, en hoeveel punten een gemiddeld thuisduel oplevert. Aan de hand van deze eredivisie statistieken hopen we jullie weer nieuwe inzichten te geven om zoveel mogelijk winst te behalen bij het afsluiten van nieuwe weddenschappen.

Aantal overwinningen in thuiswedstrijden per club

Zoals te zien in de onderstaande tabel bleek Ajax de afgelopen jaren veruit de best presterende club in de eredivisie. De Amsterdammers wonnen liefst 95 van hun 115 thuiswedstrijden en leden slechts 9 nederlagen.

Dat levert ze een winstpercentage van 82,61% op, met een puntentotaal van 296. PSV volgt Ajax op de voet, met daarachter Feyenoord en AZ. FC Utrecht, Vitesse en Heracles Almelo volgen en doen niet heel veel voor elkaar onder.

Opmerkelijk op de ranglijst is de plek van sc Heerenveen (16e) net als hun vele gelijke spelen (37 in totaal). Omdat het alle kanten op kan bij de Friezen, zullen de quoteringen wekelijks redelijk hoog liggen bij hen.

Dat betekent meteen ook dat er winst valt te behalen. Nemen zij het bijvoorbeeld op tegen concurrenten, is het zeker de moeite waard in te zetten op een dubbele kans (X/2) voor de uitploeg.

# Club Thuisduels Winst Gelijk Verlies Punten Voor Tegen Doelsaldo PPG
1PSV9780116251276771992,59
2Ajax9878119245317692482,50
3Feyenoord98661913217220881322,21
4AZ Alkmaar986416182082181041142,12
5FC Utrecht97483019174171109621,79
6Vitesse Arnhem98462824166174126481,69
7Heracles Almelo81431424143153111421,77
8FC Groningen98382436138130115151,41
9FC Twente81362421132145102431,63
10Sparta Rotterdam81331830117129118111,44
11Willem II81321534111114124-101,37
12sc Heerenveen99313137124131147-161,25
13Fortuna Sittard81291834105120135-151,30
14PEC Zwolle80282032104118119-11,30
15RKC Waalwijk64231229818596-111,27
16FC Emmen642120238391107-161,30
17VVV-Venlo641816307078121-431,09
18ADO Den Haag641720277187114-271,11
19Excelsior51171123626586-211,22
20Go Ahead Eagles341471349534761,44
21NAC Breda3411716404461-171,18
22FC Volendam17917282932-31,65
23SC Cambuur348323274368-250,79
24De Graafschap17638212528-31,24
25NEC Nijmegen3461414324150-90,94
26Roda JC17449162134-130,94

Aantal overwinningen in uitwedstrijden per club

Als we kijken naar de balans in uitwedstrijden is Ajax de best presterende ploeg van de afgelopen jaren. De Amsterdammers werkten over de afgelopen zes jaar ook nog eens twee duels minder af dan de nummer twee, PSV.

Opmerkelijk is ook dat we Vitesse terugvinden op de vijfde plaats in de tabel met uitwedstrijden. De ploeg doet het uit minder als thuis maar krijgt in uitwedstrijden ongeveer evenveel doelpunten voor als tegen. Bij geen enkele andere ploeg zitten de verschillen zo dicht bijelkaar.

# Club Uitduels Winst Gelijk Verlies Punten Voor Tegen Doelsaldo PPG
1Ajax97671515216245991462,23
2PSV99562419192212133791,94
3AZ Alkmaar97522025176179114651,81
4Feyenoord97512323176202127751,81
5Vitesse Arnhem98362141129143146-31,32
6FC Utrecht98332936128155166-111,31
7sc Heerenveen97312937122146169-231,26
8FC Twente812420379295121-261,14
9Sparta Rotterdam812121398485135-501,04
10Willem II8121154578103170-670,96
11FC Groningen982024548498169-710,86
12Fortuna Sittard811813506784184-1000,83
13PEC Zwolle821816487075152-770,85
14ADO Den Haag641614346270132-620,97
15Heracles Almelo811419486173157-840,75
16VVV-Venlo641414365671138-670,88
17Excelsior51127324354120-660,84
18NEC Nijmegen3412913453947-81,32
19FC Emmen641112414555143-880,70
20SC Cambuur348719313671-350,91
21RKC Waalwijk64819374365134-690,67
22Go Ahead Eagles346919273060-300,79
23Roda JC174211142135-140,82
24NAC Breda343823172670-440,50
25De Graafschap17221381347-340,47
26FC Volendam17151181339-260,47

Ook Fortuna Sittard verdient de nodige aandacht. Dat de Limburgers zich nu vijf seizoenen op rij in de eredivisie handhaafden, dankten zij met name aan een sterk optreden in thuiswedstrijden. Van de 81 wedstrijden buiten Sittard werden er namelijk slechts 18 gewonnen.

Helemaal onderaan vinden we FC Volendam terug. De Volendammers spelen ook dit jaar weer in de eredivisie maar moeten met hun gemiddelde van 0,47 punten per uitwedstrijd wel de weg omhoog gaan vinden.

Tot slot nog een opvallend feitje: SC Cambuur en NEC zijn vanaf het seizoen 2015/2016 gerekend, de enige twee clubs die buitenshuis meer punten wist te pakken dan voor eigen publiek. Al komt sc Heerenveen met twee puntjes verschil toch ook wel heel dichtbij.

Hoe kun je deze data gebruiken?

Je kunt deze statistieken met prestaties in thuis- en uitwedstrijden het beste gebruiken bij weddenschappen met betrekking tot:

Claim een Free Bet

Lees ook

Meeste minuten op achterstand
Meeste minuten op voorsprong
Unibet logo
Lees alle artikelen
0
Shares
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account