Welke clubs scoren het minst?

Welke clubs scoren het minst vaak in de eredivisie?

Een erg populaire mogelijkheid bij wedden is of beide teams tot scoren komen in een wedstrijd. Bij de bookmakers ook wel bekend als Both teams to score (BTTS). De tegenovergestelde kant van deze optie, is om in te zetten op teams waarvan je verwacht dat ze juist niet zullen gaan scoren.

Ook wel bekend onder de term 'Failed to score'. Om je een inzicht te geven welke teams de afgelopen jaren het vaakst verzuimden een doelpunt te maken in een competitieduel, hebben we alle uitslagen vanaf het seizoen 2014/2015 voor je op een rijtje gezet.

Failed to score (FTS)

In die periode kon er een maximum aantal wedstrijden van 196 worden gespeeld. Naast het totaal aantal wedstrijden is in de onderstaande tabel ook weergeven hoeveel thuis- en uitduels een desbetreffende club afwerkte. Vervolgens zie je hoe vaak een bepaalde club niet scoorde in thuiswedstrijden (FTS Thuis) en hoe vaak dat op vreemde bodem het geval was (FTS Uit).

Die aantallen zijn vervolgens ook weer bij elkaar opgeteld. De totalen (thuis + uit) zijn vervolgens vergeleken met het aantal wedstrijden in die periode, waaruit een bepaald percentage Failed to Score (FTS) komt. Hoe hoger dit percentage, hoe vaker een club niet tot scoren kwam.

Uit dit onderzoek kunnen we opmaken dat FC Dordrecht vanaf 2014/2015 de club was in de eredivisie die het vaakst niet tot scoren kwam in een competitieduel (16 van hun 34 wedstrijden).

Helemaal onderaan vinden we PSV terug. In dit geval is dat een gunstige positie want PSV is dan ook de ploeg die de afgelopen 196 duels vrijwel altijd tot scoren van doelpunten kwam. Dat lukte de Eindhovenaren in 182 van hun 196 wedstrijden, een percentage van liefst 92,9%.

Ajax en AZ volgen, met Feyenoord en FC Utrecht daar vlak achter. Wellicht opmerkelijk is dat sc Heerenveen vaker in hun wedstrijden scoort dan Vitesse, terwijl de Arnhemmers de afgelopen seizoenen wel altijd boven de Friezen eindigden.

# Club Duels Thuis Uit FTS Thuis FTS Uit Totaal % Thuis % Uit % Totaal
1FC Dordrecht3417176101635,358,847,1
2Go Ahead68343411162732,447,139,7
3NAC Breda102515119203937,339,238,2
4NEC Nijmegen6834348182623,552,938,2
5Roda JC 102515118213935,341,238,2
6RKC Waalwijk26131345930,838,534,6
7De Graafschap6834348142223,541,232,4
8VVV-Venlo94474716143034,029,831,9
9Fortuna Sittard6030306121820,040,030,0
10SC Cambuur6834341372038,220,629,4
11PEC Zwolle196979917405717,540,429,1
12Willem II196989824335724,533,729,1
13Sparta Rotterdam9447478192717,040,428,7
14FC Emmen6030304131713,343,328,3
15Excelsior170858518304821,235,328,2
16ADO Den Haag196989825305525,530,628,1
17FC Groningen196989816365216,336,726,5
18FC Twente162818112273914,833,324,1
19Heracles Almelo196989816314716,331,624,0
20Vitesse196989817234017,323,520,4
21sc Heerenveen196999718153318,215,516,8
22FC Utrecht195979813183113,418,415,9
23Feyenoord1959897918279,218,613,8
24AZ Alkmaar195989714112514,311,312,8
25Ajax1959897812208,212,410,3
26PSV196979959145,29,17,1

Het verschil tussen uit en thuis spelen

Een opmerkelijk ander detail is dat er tussen de thuis- en uitduels van PEC Zwolle een wereld van verschil zit. Thuis scoorden de Zwollenaren in 80 van hun laatste 97 wedstrijden, terwijl ze in slechts 59 van hun laatste 99 uitduels trefzeker waren. Een aanzienlijk verschil, waar winst te behalen valt.

Uit de onderstaande tabel zijn nog veel meer conclusies te trekken, vrij voor eigen interpretatie. We hopen dat jullie er je voordeel mee kunnen doen, komende seizoenen. Veel succes!

0
Shares