Welke clubs scoren het minst?

Welke clubs scoren het minst vaak in de eredivisie?

Een erg populaire mogelijkheid bij wedden is of beide teams tot scoren komen in een wedstrijd. Bij de bookmakers ook wel bekend als Both teams to score (BTTS).

De tegenovergestelde kant van deze optie, is om in te zetten op teams waarvan je verwacht dat ze juist niet zullen gaan scoren.

Ook wel bekend onder de term 'Failed to score'. Om je een inzicht te geven welke teams de afgelopen jaren het vaakst verzuimden een doelpunt te maken in een competitieduel, hebben we alle uitslagen vanaf het seizoen 2015/2016 voor je op een rijtje gezet.

Failed to score (FTS)

In die periode kon er een maximum aantal wedstrijden van 230 wedstrijden per club worden gespeeld. Naast het totaal aantal wedstrijden is in de onderstaande tabel ook weergeven hoeveel thuis- en uitduels een desbetreffende club afwerkte. Vervolgens zie je hoe vaak een bepaalde club niet scoorde in thuiswedstrijden (FTS Thuis) en hoe vaak dat op vreemde bodem het geval was (FTS Uit).

Die aantallen zijn vervolgens ook weer bij elkaar opgeteld. De totalen (thuis + uit) zijn vervolgens vergeleken met het aantal wedstrijden in die periode, waaruit een bepaald percentage Failed to Score (FTS) komt. Hoe hoger dit percentage, hoe vaker een club niet tot scoren komt.

Uit deze statistieken kunnen we opmaken dat NAC Breda vanaf het seizoen 2015/2016 de club was die procentueel gezien het vaakst niet tot scoren kwam in een competitieduel in de eredivisie (39,71%).
Helemaal bovenaan vinden we PSV terug. De Eindhovenaren kwamen in de afgelopen 230 duels vrijwel altijd tot het scoren van doelpunten. Slechts in 16 van de 230 wedstrijden kwam PSV niet tot scoren, een percentage van 6,96%.

Ajax en Feyenoord volgen, met AZ en FC Utrecht daar achter. Wellicht opmerkelijk is dat sc Heerenveen vaker het net weet te vinden in hun wedstrijden dan Vitesse, terwijl de Arnhemmers de afgelopen seizoenen toch altijd (ruim) boven de Friezen eindigden.

# Club Duels Thuis Uit FTS Thuis FTS Uit FTS Totaal % Thuis % Uit % Totaal
1PSV230114116610165,268,626,96
2Ajax229115114612185,2210,537,86
3Feyenoord22911511412172910,4314,9112,66
4AZ Alkmaar22911511417153214,7813,1613,97
5FC Utrecht22911411515243913,1620,8717,03
6sc Heerenveen23011611424214520,6918,4219,57
7Vitesse23011511522285019,1324,3521,74
8FC Twente196989814314514,2931,6322,96
9Fortuna Sittard128646412223418,7534,3826,56
10Heracles Almelo23011511520426217,3936,5226,96
11FC Groningen23011511525396421,7433,9127,83
12SC Cambuur6834349101926,4729,4127,94
13Excelsior136686815254022,0636,7629,41
14ADO Den Haag196989829316029,5931,6330,61
15FC Emmen9447478212917,0244,6830,85
16RKC Waalwijk94474713162927,6634,0430,85
17Sparta Rotterdam162818118325022,2239,5130,86
18VVV-Venlo128646422184034,3828,1331,25
19De Graafschap6834348142223,5341,1832,35
20PEC Zwolle23011411629467525,4439,6632,61
21Willem II23011511534417529,5735,6532,61
22NEC Nijmegen102515116203631,3739,2235,29
23Go Ahead Eagles6834349172626,4750,0038,24
24Roda JC Kerkrade102515118213935,2941,1838,24
25NAC Breda68343413142738,2441,1839,71
TOTAAL4136206820684145871001200228,3824,20

Het verschil tussen uit en thuis spelen

Zoals te verwachten scoren de meeste clubs makkelijker een doelpunt in een thuiswedstrijd dan in een uitwedstrijd. Toch zijn ook hier weer uitzonderingen op te vinden. Als we naar bovenstaande tabel kijken vinden we drie clubs (AZ, sc Heerenveen en VVV-Venlo) die vaker in een thuiswedstrijd niet tot scoren kwamen dan in een uitwedstrijd.

Een opmerkelijk ander detail is dat er tussen de thuis- en uitduels van PEC Zwolle een wereld van verschil zit. Thuis scoorden de Zwollenaren in 85 van hun laatste 114 wedstrijden, terwijl ze in slechts 70 van hun laatste 116 uitduels trefzeker waren. Een aanzienlijk verschil, waar winst te behalen valt.

Uit de onderstaande tabel zijn nog veel meer conclusies te trekken, vrij voor eigen interpretatie. We hopen dat jullie er je voordeel mee kunnen doen, komende seizoenen. Veel succes!

Lees Ook

Bet365 Bet Builder
mei 06, 2022 224

Hoe gebruik je de Bet365 Bet Builder?

Categorie: Strategie Auteur: Redactie
De Bet365 Bet Builder is één van de meest populaire onderdelen bij online gokkers. Het is een mooie manier om je eigen gepersonaliseerde weddenschap samen te stellen.
Gokken op voetbal
december 02, 2021 693

Hoe werkt gokken op voetbal?

Categorie: Strategie Auteur: Redactie
Gokken op voetbal betreft het voorspellen van het resultaat van een voetbalwedstrijd of het resultaat van een gebeurtenis tijdens die wedstrijd.
Nog geen account? Registeren

Inloggen in je account

0
Shares